| sunshine19680925 a întrebat:

"In urma cu aprox. doua luni un barbat cu care ma cunosc de vreo 3 ani si suntem chiar apropiati m-a luat intr.un loc mai retras si m.a sarutat. Dupa "eveniment" am incercat sa discut cu el, si poate chiar sa incercam sa avem o relatie dar el mi.a explicat ca nu putem avea o relatie publica din cauza ca parintii lui nu ar fi de acord. Am cazut de comun acord sa devenim prieteni cu beneficii(eu oricum nu ma simteam pregatita la momentul respectiv de o relatie serioasa), ne.am intalnit de cateva ori si am facut sex, dar niciodata nu a fost "doar" sex. Mereu pe primul loc erau saruturile, imbratisarile, ne povesteam ce am facut in ziua respectiva, glumeam, nu mai zic de faptul ca mereu stateam imbratisati dupa actul in sine, ne sarutam etc. Toate bune si frumoase pana acum aprox. 3 saptamani cand mi.a propus sa ne intalnim intr-o seara, eu categoric ca m.am gandit ca va fi doar sex, dar nici nu a fost vorba sa se atinga de mine "in felul acela". Nu mi.a atins sanii sau fundul, nu a incercat sa ma dezbrace si nu a dat absolut niciun semn cat de mic ca ar avea vreo intentie sa facem sex. Asta in conditiile in care noi avem un singur "meniu": ne dezbracam repede, sex oral, sex normal si atat. Din ziua aceea nu am m-ai facut sex deloc, desi ne.am mai intalnit de vreo 5-6 ori, tot ceea ce faceam era sa ne tinem de mana, sa ne sarutam, sa stam de vorba, sa ne uitam la filme etc. El ma saruta pe frunte, imi saruta mainile, ma strange in brate... credeti ca ar putea fi loc de ceva mai mult decat sex, sau e doar in capul meu? Ar fi vreo sansa ca el chiar sa simta ceva? Am uitat sa mentionez ca vorbim zilnic la telefon, ne sunam reciproc, si de regula stam cel putin 30 min vorbind despre nimicuri sau povestindu.ne ziua."

Aceasta intrebare mi.a fost adresata de o prietena si cum nu am stiut ce raspuns sa ii ofer, va rog si pe voi sa va spuneti parerea. Mentionez ca este vorba despre un barbat matur, trecut de 30 de ani si o femeie cu 6 ani mai mica decat el. Multumesc! Ofer fundita si vot!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Cred ca Barabtu daca nu e Insurat a inceput sa aiba Sentimente fata de Prietena ta. Uneori se Intampla sa cunosti persoane cu care sa ai relatii sexuale de care in mod subit te poti atasa dupa o perioada Sentimental. Poate ca la inceput a fost doar sex pentru el ca apoi sa inceapa sa simta ceva mai mult. Ceea ce descrii tu acolo sunt semne care duc catre o relatie.Barbatu nu o vede doar ca pe o partenera sexuala (de aia nici nu a facut sex cu ea atunci)ci ca pe o Viitoare iubita fata de care simta nevoia sa o pretuiasca si sa o rasfete. Poate in mintea lui s-ai dat seama ca e o fata minunata care merita mai mult decat o partida de sex.Atentie,Afectiune,Romantism si Incredere.

9 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Hmmm.Sigur barbatul acela nu e casatorit? si de asta nu a vrut ca relatia sa fie publica. Poate s-a atasat de ea sau nu a fost sigur de sentimentele lui la inceput si nu a vrut sa ii dea sperante femeii, asa ca nu i-a promis o relatie, iar poate pe parcurs lucrurile s-au schimat.
Cel mai bine ar fi sa vorbeasca cu el despre asta!

| sunshine19680925 explică (pentru Nextone):

Nu este casatorit, nici nu a fost si nu are nici copii.

| Exilee a răspuns:

Poftim? :O

"mi.a explicat ca nu putem avea o relatie publica din cauza ca parintii lui nu ar fi de acord" Da sigur. Fie acest "barbat" este un las si prea incult sa-si coordoneze viata ( fara suparare...) sau fie sunteti ambii niste adolescenti. Imi pare rau, nu cred prima parte si nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi. Este greu sa intelegi un barbat. Cel mai probabil cred ca s-a saturat de tine sau iti va cere in timpul cel mai scurt sa deveniti doar prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunshine19680925 explică:
"Nu este casatorit, nici nu a fost si nu are nici copii.: De unde sti asta? Treaba sta in felul urmator, barbatii mai in varsta se simt mult mai fericiti daca fac sex cu fete mult mai mic, ca varsta, decat ei. Atunci cand se simt bagati in seama de o persoana de acest gen devin romantici si foarte copilarosi, dar numai atunci pe moment, in rest nu se gandeste decat la sex, ca altceva nu ai scris ca faceti, nu mai oferii tu fundita sau vot, mai bine ofera-ti trupul si inima unuia de varsta ta deoarece mi-am dat seama ca barbatul despre care scrii are mult mai mult iar tu esti, inca, la liceu

| sunshine19680925 explică (pentru anonim_4396):

NU ESTE VORBA DESPRE MINE! Vorbesc despre o tipa de 31 de ani si un barbat de 37. Oricum ai o bulina alba, eu chiar sunt in liceu. Merci pentru raspuns, oricum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sunshine19680925):

Buna seara, eu am un obicei de care nu ma despart deloc, ma uit si pe postarile mai vechi a celui care a postat o intrebatwinking

| sunshine19680925 explică (pentru anonim_4396):

Da. Bun. Si care e legatura, totusi? Si eu m.am indragostit de un barbat acum ceva vreme, e adevarat, era cu mult mai in varsta decat mine, dar am cazut de comun acord ca nu este OK sa avem o relatie si ca oricum nu avem viitor si asta a fost. Inca mai tin la el, dar asta e situatia. Daca crezi ca ma poti ajuta in cazul prietenei mele, iti mutumesc, daca nu, asta e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sunshine19680925):

Foarte bine, felicitari kiss

| miru20cmrecords a răspuns:

Probabil a devenit potent.