| Cristina321 a întrebat:

Azi am iesit cu prietenul meu.La un moment dat a vazut o fata si a zis"Seamana mult cu colega ta(si a dat nume)" si eu i-am raspuns"Nu prea,e mai grasuta".La care el"nu e grasa, are doar fundul mare"
M-a enervat in primul rand ca s-a uitat si in al doilea rand ca a trebuit sa imi si spuna.L-am injurat si am plecat spre casa, dar el a venit dupa mine si ma tot intreba ce a facut. Drumul a durat destul de mult, iar eu nu mai ziceam nimic
La un moment dat i.am zis sa se duca dracu si ca nu mai vreau sa il vad in viata mea si sa plece.Dar el a zis ca nu pleaca pana nu se asigura ca nu am ajuns acasa.In fata blocului a incercat sa ma ia in brate si eu am zis dur sa isi ia mainile de pe mine, dar tot a incercat, insa nu l-am lasat.
A venit pana in scara ca sa se asigure ca urc si mie mi-a scapat rucsacul si ce aveam in el*era deschis fara sa stiu* si pe scara era intuneric si a venit langa mine cu lanterna ca sa ma ajute, dar -am spus ca nu am nevoie de lumina lui. Dupa care m-a ajutat sa imi pun lucrurile inapoi in rucsac.Am reactionat bine? E normal sa ma despart de el? Chiar nu stiu ce sa fac..mai ales ca avem o relatie de un an jumate...
Multumesc mult ca ati citit, ofer funda

Răspuns Câştigător
| JustStitch a răspuns:

Buna Cristina, voi daca tineti mult unul la celalalt nu ar trebui sa va despartiti, te inteleg ca esti suparata dar reau sa te intreb tu il mai iubesti ca sa te desparti de el, el a gresit ata de tine ca s-a uitat dupa aceea fata si s-a facut ca nu stie ce s-a intamplat, voi aveti un an jumate de cand sunteti impreuna, chiar crezi tu ca despartirea e o rezolvare?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tie iti trebuie un barbat orb. Nu e absolut nici o problema daca se uita pe strada si la o alta femeie, nu e nici un motiv sa te superi. Ai reactionat ca o femeie isterica. El saracul te iubeste, altul te-ar fi lasta balta in secunda doi, fiindca reactia ta a fost una complet anormala. E bine sa te desparti de el, nu are nici un motiv sa te suporte. E bine si sa consulti un psihiatru, sa incerci sa te faci bine. Oricum, cat timp vei avea problema asta psihica, nu mai incerca sa ai relatii, o sa aduci numai nefericire partenerilor tai. E simplu ce ai de facut: pe el lasa-l in pace sa-si gaseasca o alta partenera, tu mergi la psihiatru si, atata timp cat nu iti dai seama de absurditatea actului tau, ramai singura pentru a nu mai nenoroci si alti baieti

| corbulalbrosu a răspuns:

Fara discutie este un motiv cat se poate de logic, de normal dar mai ales de neiertat si inadmisibil intro relatie. N-am inteles cum de a scapat pana in prezent de niste ochelari "de cal" sau din aceia folositi de nevazatori. Mare puslama ai putut sa cresti pe langa tine, noroc ca ti-ai dat seama inainte de a fi prea tarziu. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Da este normal.

| Oana92 a răspuns:

Normal ca ai reactionat bine! Doar nu era sa obligi baiatul sa stea cu o isterica! Cinste tie ca i-ai lasat drumul liber sa gaseasca o fata normala...

| UnBroken2016 a răspuns:

Cauta un user pe nume °iubesc° aici pe site, o sa fiti cele mai bune prietene. La ce mentalitate de frustrate aveti, rar cred ca gasesti asa ceva. Macar asa stii ca ai o prietena buna toata viata.

Ps. imi e mila de saracul prostovan. Orice om cu putin orgoliu te-ar fi lasat acolo si ar fi plecat, se vede ca el e sub papucul tau daca si-a batut capul sa te duca pana acasa dupa ce i-ai facut toate astea. Saracul baiat nu are splina dorsala deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as fi dus pana la usa si apoi ti-as fi dat drumul pe scari, in locul lui... De doua ori.

| NameHarris a răspuns:

laughing)) Asta ar fi motiv de ceartalaughingDe as avea si eu una ca tine ne-am desparti la fie care oralaughing

| Krixxus a răspuns:

Cam dura reactia.
A facut o gluma..nimic mai mult.

| Cristina321 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, chiar daca au fost si jigniri.Stiu ca nu am reactionat foarte bine, eram doar nervoasa. Dupa cum am spus, putea sa se uite dar sa nu imi zica si mie.
Imi pare rau ca a trebuit sa va faceti acea parare despre mine
Multumesc inca o data

| Cristina321 explică:

Si Oaky, da, tin mult de tot la el.Multumesc de raspuns.O sa ma gandesc bine inainte sa ma decid daca chiar ne vom despartii

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cristina321):

Se pare ca nu ai inteles absolut nimic din cele ce ti s-au reprosat din moment ce ai premiat raspunsul care oarecum aproba comportamentul tau absolut anormal de fata/femeie isterica. Chiar ca ii dau dreptate d-nelor Brigaela si Oana92.

| Laur6969 a răspuns:

Draga mea, stiu ca a facut un gest urat dar sa stii ca nu a facut-o exact ca sa te enerveze ci a zis doar asa.acum nu strica relatie de atata timp pentru o prostie din asta, cereti-va scuze reciproc si uitati chestia asta mai incolo cand veti fii mai maturi veti rade de aceste mici prostii.fii fata desteapta si nu da cu piciorul pentru o mica greseala din partea lui