| Andrei2k15 a întrebat:

Ce marime de prezervativ se potriveste unui penis de circumferinta 12 cm? Mai exact, ce diametru? Credeti ca Durex Extra Safe de diametru 56mm este bun?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea prezervativului care sa fie ''potrivit'' penisului indicat, poate fi unul cu largimea intre 42 si 52mm sau notat prin litere ''M'' sau ''L''. Sanatate! Poate te ajuta : http://adevarul.ro/......index.html

| Emilian65 a răspuns:

Da, este numai bun pentru o circumferinta de 12 cm.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poate fi bun cum si durex clasic este bun.

| alexandruanghel a răspuns:

56mm sunt 5, 6cm. diametrul este coarda care imparte un cerc ( capul penisului ) in 2 jumatati de cerc.