| George387r7 a întrebat:

Buna TPU, ce parere aveti de minori care vizioneaza filme pentru adulti?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

O părere foarte buna

| Simpatic a răspuns:

Depinde minori care au 17 ani sau minori care au 12?
cei mici as zice ca sunt supravegheati suficient de catre parinti laughing
dar se pot uita pe telefon caci este mult mai simplu...

nu pot sa zic ca este ok sa faca asta, dar curiozitatea...
din pacate prostitutia este promovata peste tot de la muzica, la film, de la reclame la viata de zi cu zi!

| mihai69 a răspuns:

E treaba lor la ce se uită. Dar e păcat că ei cred că acțiunea de acolo e reală și vor dori să facă la fel. Dar realitatea îi va dezamăgi...

| doctorandus a răspuns:

Aceeasi parere ca despre minori care vizioneaza filme politiste sau de razboi.

| Lupică27 a răspuns:

Se creaza o desensibilizare, cand vei fi adult nu te vor mai excita femeile naturale doar alea de plastic siliconate si vulgare

| ValentinMihai78 a răspuns:

Acum minorii vizionează filme xxx, cu 20-30 de ani în urmă, căutau un adult să le cumpere o revistă xxx, dacă nu aveau norocul de o vânzătoare cumsecade.
Lucrurile acestea se întâmplă din cauza lipsei de educație sexuală, a taboo-ului societății actuale. Dacă fata, băiatul, încearcă să vorbească cu mama, tata, subiecte sensibile, li se spune că sunt prea mici sau nu au timp sau pur și simplu lipsesc părinții.
Iar, accesul la astfel de site-uri se face printr-o simplă întrebare dacă ești major, nimeni nu întreabă de buletin.

| MistarGoGu a răspuns:

Pai daca avem părinți prea PUDICI sau dezinteresati de educația lor SEXUALA? Ce sa facă? 70 % din ei afla chestii legate de sex de la frații mai mari, verisori din anturaj samd. Faptul ca doar se uita nu e asa grav doar sa NU aplice practic fara protectie sau MAI GRAV sa violeze tot un minor in bătaie de joc!

| LePapillonSurvivant a răspuns:

As spune ca isi murdaresc varsta frumoasa pe care o au. Mi se pare ca filmele deocheate fac foarte mult rau tinerilor si nu numai. De ce spun asta? Este foarte simplu: vor ajunge sa se identifice cu "eroii" de acolo, personaje care nu sunt reale, care cauta sa promoveze performanta si mai putin romantismul unui act erotic.
Unii folosesc aceste filme pentru a-si condimenta actiunile din dormitor, altii le folosesc pentru a-si produce placere in lipsa unui partener sau pur si simplu se inspira de acolo, dar nu iau deloc lucrurile bune.
Am vazut o intrebare zilele trecute - pusa probabil de un copil/adolescent - care intreba ce presupune operatia de circumcizie, el neavand nicicum nevoie de asta. Banuiesc ca a vazut ca actorii din filme sunt circumcisi si "o au belita", pentru a spori artisticul, fara a pune insa la socoteala ca acest lucru se poate face natural, avand grija de corpul tau. Exemplele pot continua si in zona marimii organului sexual.

| DoctorInFemei a răspuns:

Sa le uram spor la practicarea pacatului malahiei