| DeEa_8231 a întrebat:

Buna TPU! Ce sa fac? Imi place d eun baiat de 16 ani.Sa va spun poavestea mea:noi doi ne cunoastem de cand eram mici...adica suntem si vecini si mai demult ne jucam pe strada toti vecinii.Nu am petrecut mult timp cu el de aceea nu il cunosc asa de bine.Dar,de la o vreme in coace,mereu cand ma vedea venea sa vorbim ma baga in seama mai mult si tot asa.Iar eu,de fire ma indragostesc foarte repede,asta fiind unul din defectele mele,m-am indragostit de el, deoarece se mai purta si mai dragut si tot asa.Dar de vreo 2 zile nu stiu ce are ca nici pe mess nu mai vorbeste,pe strada nu prea mai saluta si tot asa.E adevarat ca de doua zile l-am vazut cu doua fete, una de 21 si una nu stiu, dar si ele stau pe aceeasi strada cu noi doi.Iar cu fata aia de 21 de ani se tinea de mana si se plimbau, n-aveau nici o treaba.Nu o tinea d emana fata de mine, dar o tinea de mana dupa ce au plecat de langa mine si prietena mea.Mentionez,era seara.Nu stiu ce cauta cu "ciumahatra"aia(scuzati-mi nerviilaughing)de mana ca aia are si 21 de ani si cred ca are si iubit...ce sa caute de mana cu unul de 16? Si mna normal ca ii dau mai mult vina ei decat lui pentru ca este un proverbbig grinaca cateaua n uda din coada cainele nu merge dupa ea.

1.Ce sa fac?
2.Cum sa fac sa ii atrag atentia?
3.De ce se comporta asa?
4.De ce acum 3 zile era dragut cu mine si de 2 zile incoace nici nu mai vorbeste asa mult?
5.Cu ce as putea sa ma imbrac sa ii atrag atentia? Sau ce sa vorbesc cu el pe mess?
6.Ce sa fac ca mie imi place de el? sad

Va rog, fara raspunsuri gen : esti prea mica sau asa ceva.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

1.ignora`l.am crezut ca e mai mare ca tine, dar daca are tot 16 ani si se daca smecher ca umbla cu o fata de 21 de ani, nu`i mare lucru de capul lui.se poate sa vrea sa te faca geloasa, dar si sa ii placa de fata aia fiindca e mai mare si ii atrage atentia mai mult(adica el ar fi mandru daca ar umbla cu ea, caci ar capata experienta).
2.din nou ignora`l. daca el s`a schimbat peste noapte, ori vrea sa iti atraga el tie atentia, ori nu ii pasa de tine, deloc. daca iti e greu sa il ignori, comporata te natural, si nu ii mai da atata importanta.mai ales sa nu `l intrebi de fata aia!
3.asta nu ai de unde sa stii, dar nici sa nu l intrebi.ti-am zis ori ii place de fata de 21 de ani si vrea sa se dea pe langa ea, ori nu ii mai pasa deloc de tine si de aia nu te baga in seama.nu ai cum sa stii ce e in mintea unui om.
4.la fel ca la 3+poate si-a dat seama ca il placi si vrea sa iti arate ca nu vrea o relatie cu tine.sau sa te faca geloasa, depinde straight face sau s`a plictisit de tine, si acum cauta altceva.asta tu poti sa stii ca doar tu il cunosti si iti poti da seama ce fel de baiat e.
5.ce`i cu intrebarea asta? nu il atragi prin haine, daca se uita doar la vestimentatie e clar e un idiot, crede-ma stiu ce spun si eu am patit asta.fi tu insati si nu ii mai acorda atata importanta.ce sa vorbesti cu el? nimic! poate doar sa-i ceri id`ul uni prieten bun de`al lui spunandu`i ca vrei sa vorbesti "ceva " cu el.il vei face gelos daca ii pasa de tine.dar sa nu crezi ca daca te intreaba ce faci si alte lucruri(pe mess si in realitate) ii pasa neaparat de tine. poate vrea sa fie doar amabil. daca intra pe tine, expediaza`l si spune`i ca ai o treaba importanta si nu ai timp cde pierdut pe mess.
6.mda,asta grea intrebare.il vei uita pe parcurs.acum noi nu putem stii ce e in mintea lui. poate te place, poate nu te place, ti-am zis.cel mai bine e sa te autoconvingi ca nu te place si nu are rost sa pierzi vremea cu el.si poate nu esti nici tu indragostita de el.cum ai zis "eu,de fire ma indragostesc foarte repede,asta fiind unul din defectele mele", poate esti doar bucuroasa ca cineva iti acorda atentie si crezi ca esti pe cale sa ai o relatie serioasa cu un baiat bun, cuminte, etc. asa sunt si eu cand un baiat imi acorda mai multa atentie decat de obicei, si intrece limitele prieteniei, cred ca ma place si incep sa ma gandesc la "el"laughingbine macar ca imi dau seama ca exagerez si nu ma entuziasmez degeaba.bafta! gandeste te ca baietii umbla dupa fete, si nu invers, chiar daca suntem in secolul 21, hai sa lasam tot baietii sa faca primul pas.wow, cat am scrislaughing

2 răspunsuri:
| Phillip a răspuns:

Bunăă.

1. Vorbeşte cu el şi întreabă-l de ce se comportă aşa de 2 zile încoace.
2. Să vorbeşti mai mult cu el, să te bagi în seamă cu el mai mult.
3. Este îndrăgostit de fata aia, dar ea având 21 de ani şi el 16, nu va ţine mult, pentru că aia cunoaşte băieţi zilnic la vârsta pe care o are.
4. E îndrăgostit, e mândru că şi-a găsit o fată mai mare ca el oh go on.
5. Să te îmbraci.thinking, ceva mai deochiat aşa să zic, mai sexi, poate se uită după tine.
6. Timpul l-e rezolvă pe toate, ai răbdare, se va întoarce la tine. happy

Sper că te-am ajutat.
Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : just.me_phillip

| skyeville a răspuns:

1)Spune-i ce simti cu adevarat.
2)Demonstreazai cumva ca il placi cu adevarat.
3)O avea si el alte griji.
4)Vezi raspunsul cu numarul 3.
5)Imbracate cat mai pervers. Vorbestei cat mai porno.
6)Cheama-l pe la tine pe acasa cand esti singura si apoi te dezbraci, te freci de el, il saruti, il dezbraci si pe el si de acolo cred ca se ocupa el.