| AlinAsu a întrebat:

Ce sa-i scriu la o fata pe facebook ca sa vine la un suc? cum sa incept cu ea o conversatie? Am invatat la aceeasi scoala dar n-am avut curaj sai vorbesc acuma cum sa incept sa vorbesc cu ea pe facebook? ca numarul de tell nu-l am si nu ma intalnesc cu ea in oras. Imi puteti spune cum pot sa intru cu ea de vorba? Si pana la urma sa iesim la un suc? Cum sa-i cer numarul cand ies cu ea? As vrea sa ma ajutati la intrebarile de mai sus Va multumesc DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Anitaaaaa52002 a răspuns:

Pai. incepe usor. Spune-i"buna" si intreab-o despre ea gen "ce zodie esti?' si tot ce spune tu admira. de exemplu ea spune ca e balanta. Tu poti spune " wow " si ea o sa intrebe "ce" si tu" chiar ca balantele sunt frumoase "... Si tot ce spune tu incearca sa o admiri si incearca sa nu fii foartr insistent. La urma, dupa ce vorbesti cu ea ceva timp poti spune asa :"eu am ceva de facut... Imi pare sincer rau ca nu mai putem discuta... Dar stii? Am putea discuta mai multe la un suc ceva... Poti sa iti aduci si prietenele daca nu vrei sa te simti singura... " si indiferent de ce raspunde tu spui " alegerea ta /sau alegem locatia si ora imediat ce ma intorc etc. sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Klandestin a răspuns:

Esti prea copil, iti trebuie tupeu.

| madalinamadu a răspuns:

Dacă îi vei scrie aşa nu cred că o impresionezi. Lăsând exprimarea la o parte, ai putea începe prin a o face să râdă sau a-i face complimente. Vorbeşte-i cât mai mult şi arată-te interesat de ea. Mai târziu o poţi invita la o îngheţată sau un suc şi acolo îi spui că o placi.

| DresorDeWC a răspuns:

Baa prichindel, lasa fetele si pune mana si bea pana te imbeti!