| Diana9966 a întrebat:

Credeti ca este normal ca dupa ce te desparti de iubitul tau, acesta sa iti trimita mesaje cu injuraturi, respectiv jigniri ca acestea? :,, ma bucur ca am scapat de tine,,,,, esti o handicapata crescuta in puf,,,,, retardata,,,,, proasta cuc,,,,, numa buna de dat cu p*l*,,,,, cretina,,,, simpla umplutura cu prostie,,. Vreau sa precizez faptul ca pe parcursul relatiei niciodata nu l-am jignit, mereu l-am respectat, si inca o fac. Cand imi trimitea aceste mesaje, l-am rugat sa nu ma mai insulte, am vorbit cat am putut de frumos cu el, iar acum imi face o imagine proasta in fata prietenilor.

30 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Tipic imaturitatii. Nu-ti mai pierde vremea cu astfel de persoane.

| Aasdfghj a răspuns:

Cum sa fie normal? E un nesimtit! Blocheaza nr idiotului ca sa nu mai dea mesaje. Iar prietenii tai daca tin la tine si te cunosc, nu ar avea de ce sa asculte ce zice boul ala. Eu nu stiu cum ai putut sta cu un asemenea specimen.straight face

| Hakuouki a răspuns (pentru Aasdfghj):

Da repede va luati de baieti, adevarul este ca fetele sunt sfinte. Nu tin cu el, personal nici el nici ea nu conteaza pentru mine, dar de ce il criticati pe el cand pe ea nu o cunoasteti? Dupa niste mesaje? O fi facut ea ceva, oricum Sfanta sigur nu este.

| RAY a răspuns (pentru Hakuouki):

O fi stat cu el pentru banii si asta acuma regreta si o injura

| CristinaElena96 a răspuns (pentru Hakuouki):

Am citit mai multe raspunsuri date de tine la mai multe intrebari in acest gen si am vazut ca vrei sa scoti "partea masculina" in fata tot timpul. Sfanta nu este, pentru ca nici unul dintre noi nu poate avea acest atribut, insa un barbat demn, matur, responsabil si cu o coloana vertebrala onorabila nu s-ar injosi in a insulta nici o femeie oricat de ranit sau batjocorit s-ar simti ci pur si simplu ar trata-o cu indiferenta asa cum merita.Nici un barbat nu ar dreptul sa jigneasca sau sa aplice violente asupra unei femeie, pentru ca barbatul nu este superior femeii, iar femeia nu ii este inferioara barbatului, amandoi formeaza un intreg.Asa ca fiti subiectivi.

| HueyFreeman a răspuns (pentru CristinaElena96):

"pentru ca barbatul nu este egal femeii, iar femeia nu ii este inferioara barbatului" Adica barbatul este inferior. Frumoasa logica. O femeie demna si matura nu s-ar injosi in asa fel incat sa recurga la violenta fizica sau verbala. Sa nu crezi ca esti imuna la orice doar pentru ca esti fata.

| CristinaElena96 a răspuns (pentru HueyFreeman):

"O femeie demna si matura nu s-ar injosi in asa fel incat sa recurga la violenta fizica sau verbala", imi cer scuze dar eu am vazut putine femeii care sa-si injoseasca partenerul prin violenta fizica, DA sunt femeii de moravuri usoare, sunt femeii care se folosesc de banii barbatilor, ceea ce mi se pare dezonorabil este sa jignesti in halul in care a fost jignita cea care a adresat intrebarea.Bafta.

| HueyFreeman a răspuns (pentru CristinaElena96):

Poate ce zici tu este adevarat, dar nu cunoastem toata povestea. Tot ce stim este partea ei si sincer sa fiu, chiar nu prea cred ce se intampla aici. El o injura in toate felurile, iar singurul lucru de care ii pasa ei este ca o face de rahat in fata prietenilor. Ceva nu prea se leaga in scenariul asta.

| CristinaElena96 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Ai mare dreptate in tot ce zici, dar tot ce am vrut eu sa scot in evidenta a fost faptul ca un barbat inteligent ar trata cu indiferenta cum si merita de fapt, orice i-ar fi facut.

| Hakuouki a răspuns (pentru CristinaElena96):

In primul rand, ma simt ca o vedeta, nu stiu ce raspunsuri ai citit tu, dar de ce arunca vina pe barbat intotdeauna? Intrebarile sunt puse in asa fel incat femeia sa para victima si barbatul monstru si sa fim seriosi ca nu e chiar asa, sunt destule femei care injura si care lovesc baietii. Si pana la urma femeile au tipat in stanga si in dreapta sus si tare ca vor egalitate cu barbatii, vrei egalitate? Ia si o palma daca ti-o meriti (nu ma intelege gresit, nu lovesc femeile, le respect).

| Diana9966 explică (pentru HueyFreeman):

Daca vrei sa stii toata povestea, citeste aici :http://www.tpu.ro/......-un-baiat/

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaElena96):

"Nici un barbat nu ar dreptul sa jigneasca sau sa aplice violente asupra unei femeie"

Asta pentru ca, nu-i asa, femeile sunt mai presus decat orice fiinta din acest univers!

Orice copil, femeie sau barbat trebuie pedepsit pe masura faptelor sale. Asa functioneaza lumea, asa invatam. Tu consideri femeile niste entitati superioare, niste fiinte care leviteaza deasupra noastra, a muritorilor, sau cum? Daca un barbat isi gaseste nevasta cu altul in pat, dupa ce in prealabil aceasta i-a ars casa, tu consideri ca acel barbat ar trebui sa o ignore, pentru ca asa reactioneaza un barbat adevarat. Pentru ca noi barbatii nu avem sentimente, nu putem suferi, nu ne simtim tradati sau folositi, nu avem voie sa ne facem dreptate. Trebuie sa acceptam cu capul sus orice rahat in timp ce femeile au dreptul sa faca absolut orice pentru ca e universal acceptat ca un barbat nu are voie sa loveasca sau sa jigneasca o femeie in niciun fel de circumstante.

ORICINE trebuie sa infrunte consecintele propriilor actiuni. Sa lovesti pe cineva mai slab decat tine este un gest de lasitate si trebuie condamnat cu fiecare ocazie. Sa lovesti pe cineva mai slab decat tine care iti face rau, se foloseste de tine, te raneste sau te loveste la randul sau, e admisibl. Nu spun ca este corect, nici nu recomand nimanui sa se piarda cu firea, subliniez doar ca exista circumstante. Dar sa spui ca "niciun barbat nu are voie sa loveasca o femeie" mi se pare una dintre cele mai egoiste afirmatii pe care le-am auzit. Mai repede as intelege sa nu lovim animale, pentru ca animalele au doar instincte. Oamenii sunt de rahat in marea lor parte, indiferent ca sunt femei sau barbati, asa ca orice fel de corectare a unui comportament deviant e binevenita, fie ea si corectie fizica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaElena96):

Ca sa lamurim si acest aspect, ca probabil in ignoranta ta m-ai catalogat intr-un anume fel, nu am ranit niciodata o femeie. Discutia este despre cat de egoista si lipsita de sens este afirmatia ta.

| RAY a răspuns:

Diana eu nu cunosc nici macar daca afirmatiile tale sunt reale daca nu e o inventie totul sau ca minti nu stiu, ipotetic cred ca vrea sa se razbune pe tine si asa o face prin jigniri, ceva ai facut de a cauzat asta ce nu stiu

| neutrino a răspuns:

Imaginea proasta nu el ti-a facut-o. Un proverb spune : " Spune-mi ce prieteni ai, ca sa-ti spun cine esti!".

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mai e nevoie sa-ti reamintesc ca tu l-ai ales? Daca erai mai putin superficiala in alegerea partenerului nici nu-i mai dadeai papucii si nici nu mai aveai parte de scrisori ''de dragoste'' acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stim ce i-ai facut asa ca e imposibil sa stim daca injuriile pe care ti le adreseaza sunt "normale" sau nu. Poate mai anormala decat atitudinea lui este fapta (sau faptele) pe care tu le-ai facut la adresa lui, moment in care ce face el devine mai aproape de normal decat ce ai facut tu. Daca nu, poate e doar un coclit care asa gaseste de cuviinta sa se adreseze fostei iubite.

Dar, daca nu-i sta in caracter sa ti se adreseze asa si spui ca nu a facut niciodata asta, atunci inseamna ca ceva l-a determinat sa reactioneze atat de violent. Ceva ce ai facut tu.

| Happyjump a răspuns:

Toti băieții fac asa, nu ca mi s-ar fi întâmplat, si mie mi s-a întâmplat sa spun lucruri pe care nu mi-as fi dorit niciodată sa le spun cand eram nervoasa.

| Skilline2012 a răspuns:

Hah, ori e super obsedat ca nu mai e cu tine si-i pare rau dar nu si-o poate recunoaste nici lui, ori e un prostalau care vrea sa fie interesant, sau poate i-ai calcat tu orgoliul in picioare.
Nu-ti mai face griji laughing

| Diana9966 explică (pentru Skilline2012):

Ai dreptate, cred ca i-am calcat orgoliul in picioare, intr-adevar este o persoana extrem de orgolioasa happy

| Skilline2012 a răspuns (pentru Diana9966):

Si de proasta, cocalara etc. daca te injura.

| Diana9966 explică (pentru Skilline2012):

Chiar nu stiu ce la apucat, il cunosc de 2 ani, dar niciodata nu l-am auzit vorbind asa cu o fata, ce-i drept cu baieti da.

| corhaz a răspuns:

Nu e normal dar asa sunt baietasii

| ILoveWeekends a răspuns:

Nu te.a iubit niciodata. punct.

| fulgerul090608 a răspuns:

Nu e sănătos la cap

| doglover23 a răspuns:

E un mare bou daca ti-a zis asa ceva.

| Myutza1199 a răspuns:

Cineva îl obligă să facă astawinking

| madalynu26 a răspuns:

Posibil iai gresit tu cu ceva, nimeni nu iti vrea raul daca tu nu ii faci ceva parerea mea, spre sa va intelegeti pup

| LunaPlina a răspuns:

Normal ca nu e normal! e doar extra suparat pe el ca tea pierdut si acum da vina pe tine :oo

| FreakyLP a răspuns:

Da,este normal asa suntem noi happy