| Apheleia a întrebat:

:*
Credeti ca imi puteti spune is mie pe ce se axeaza un profil de filologie...adica pe ce materii, daca dai teza la mate(eu am inteles ca nu se dau teze la mate pe profil de filologie). si alte de-astea, sau nu stiu sa imi dati un link sau...ma rog ceva de genul! FUNDAAAAAA!(scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| IuĿii a răspuns:

Pai pe limbile straine(franceza/engleza/germana), romana, istorie si latina.Nu,nu se da la mate. Tezele se da tot la acestea:la romana, istorie, latina si la limba straina se da teza depinde la ce intensiv esti sau daca esti fara intensiv la ce ore ai mai multe pe saptamna. Sper ca te-m-a ajutat cu ceva!big grin

1 răspuns:
| Phaey a răspuns:

Filologie - o sa faci romana, engleza franceza/ germana (depinde) si latina, in marea majoritate. O sa dai teza la romana, istorie/geografie, latina si o limba straina, parca. Nu dai la matematica, fizica, nimic legat de numere si calcule xD