| Windsong90 a întrebat:

happy. Cu ceva timp în urmă îmi plăcea de colegul meu de clasă. Prietenele mele, m-au întrebat de cine îmi place. Îmi era rușine să le spun că îmi place de colegul nostru, prietenele mele fiind în aceeași clasă cu mine, pentru că colegul nostru este foarte nesuferit, lăudăros etc. Așa că le-am spus că îmi place de prietenul colegului meu, care este cu 2 ani mai mare decât mine. În timp, tot vorbind de prietenul colegului meu, a început să îmi placă de acesta. Acum, nu mai simt nimic pentru colegul meu, dar, pentru prietenul lui... Colegul meu a aflat că mie îmi place de prietenul meu, și i-a spus acestuia. Încă nu știu ce a spus. Aș vrea să mă placă și el. Prietenele mele îmi spun că mă place, că și-au dat seama din modul în care mă privește. Știu că dragoste cu forța nu se poate. Am id-ul lui, dar sunt foarte timidă, și mi-e frică să îi dau add, pentru că nu știu cum va reacționa, și ce îmi va spune. Îmi este frică de un răspuns negativ. Am uitat să spun că colegul meu este foarte răutăcios. Colegei mele i-a plăcut de un prieten de-al colegului meu, iar colegul meu a jignit-o, i-a spus prietenului său că e urâtă, că are dinții urâți, a făcut-o în toate felurile posibile, iar prietenul colegului meu l-a crezut pe colegul meu, iar mie îmi este frică ca nu cumva colegul meu să îi fi spus și despre mine prietenului lui. Menționez că mie și prietenei mele nu ne place de același băiat. Acum, nu știu ce să spun, eu cu colegul meu nu suntem cei mai buni prieteni, și mă aștept la orice din partea lui sad.

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Mai intalnestete cu pr colegului sa te vada. daca zic prietenele tale ca se uita l tine te considera frumoasa. apoi bagai id chiar daca colegu taw o sa zica ca esti urata proasta etc el tea vazut si daca te considera frumoasa colegu tau poate sa zica orice.

ps:uitate tu l el pr tale sa nu se insele, zambestei macar atat pentru inceput

| Angelique a răspuns:

Numai fa atatea greseli de capazapoane...nu stiu cum sa te sfatuiesc!happy

| RimePeHartie a răspuns:

Pai ar trebui sa iti invingi teama si sa ii dai add la id si sa vb cu el. Daca vb cu el ii dai ocazia sa te cunoasca mai bine si poate isi da seama ca va potriviti. Fi independenta si ia controlul asupra situatiei. In timp o sa va cunoasteti mai bine si apoi o sa decideti aman2 daca merita sa dati o sansa acestei relatii. Sper ca ti'am fost de folos. Succes!

| PussicatDolls a răspuns:

Buna,scumpo! Uite,iti voi da un sfat prietenesclove struckEu zic sa-ti iei inima`n dinti pentru ca,cu rusinea "mori in drum"happyAm trecut prin experienta tasadEram foarte timida cand imi placea de un baiat,aveam id lui in lista de messenger, dar pur si simplu nu aveam curajul sa-i vorbesc si sa-i spun ceea ce simt cu adevarat pentru ellove struckDar, m`am sfatuit cu una dintre prietenele mele si aceasta mi-a spus sa-i vorbesc si sa-i explic pentru ca poate simte si el acelasi lucruhappyNiciodata sa nu spui niciodatakissSi nu trebuie sa-ti fie teama de un raspuns negativ din partea lui.Gandestete ca prietenul colegului tau nu este nici primul nici ultimul de pe acest pamant.Sunt sigura ca esti o fata frumoasa si isteata in asa fel incat sa-ti dai seama ca nu trebuie sa te lasi prada unui baiat.love struckAsa suntem noi fetele, punem mereu baza in baieti.Dar nu`ti face griji.Iti promit ca totul va fi bine, incearca sa vorbesti deschis cu respectivul baiat si nu te lasa intimidata de el sau de colegul tau.Te pup si succes mult!love strucklove struck

| Ea a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il lasi pe el sa te descopere. Mai ales dat fiind faptul ca s-ar putea ca el sa stie deja ca tu il placi, lasa-l pe el sa reactioneze. Daca simte la fel, nu va intarzia sa iti arate asta. Daca iei tu initiativa ai putea fi dezamagita... Ai putea sa te conduci si dupa principiul "Nu risti, nu castigi!", dar crezi ca in cazul acesta merita sa risti? Eu cred ca nu.

| micutza_6286 a răspuns:

Da-i add si arata-i ca nu esti cum a spus colegul tau (daca i-a spus ceva rau) ca altfel el va ramane cu parerea facuta de colegul tau depre tine si nu vei putea sa il faci sa te placa. Sfatul meu:vorbeste cu el si arata-i cum esti tu cu adevarat.Sunt sigura ca o sa te placabig grin.Anunta-ma ce decizie iei.Succeshappy

| Windsong90 explică:

Scuze, prietenul lui big grin

| Windsong90 explică:

Scuze prietenul lui *** :d