| DolceKiss a întrebat:

Buna Tpu.Cum sa ii spun unui baiat pe mess ca il plac.(Va rog fara chestii gen,, Spune-i in fata,,).Cu ce sa incep? Cu ce sa termin? Funda+Vot pentru cel mai rapid si folositor raspuns.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata trebuie sa stie sa fie fata. Numai asa va fi respectata de cei din jur.

| Fridăm a răspuns:

Bună! Gândeşte'te puţin la ceea ce simţi şi încearcă să'ţi transpui sentimentele în cuvinte. Din câte văd eu aici eşti puţin cam timidă, iartă'mă dacă greşesc. I'ai putea scrie cam aşa : ''De ceva timp mă frământă un gând. Vreau să îţi spun ceva, însă nu prea îmi găsesc cuvintele...Chestia e că m'ai dat pur şi simplu peste cap, când te văd sau vorbim mă pierd de multe ori pentru că am început să'ţi port sentimente mai puternice decât prietenia. Ţin la tine foarte mult şi mă întrebam dacă nu e posibil să o faci şi tu...Aş fii foarte fericită dacă mi'ai acorda o şansă. '' Bine acum, eu ţi'am scris ce mi-a venit prima dată în minte, nu trebuie să scrii întocmai. Te poţi inspira şi să 'ţi dai frâu liber imaginaţiei. Sper că te'am ajutat şi mult succes să ai! happy

| TreiSurori a răspuns:

Intra frumos sub pielea lui vorbind cu el zilnic (dar fara sa il stresezi)
puneti-va intrebari si cunoasteti-va bine
apoi va veni de la sine chestia asta.
depinde si de baiat. daca e mai romantic/dulce ii poti da de inteles ca il placi prin lucruri micute spuse dulci
daca e altfel atunci..ar trebui sa ii spui direct.

| buburuza2007 a răspuns:

In primul rand afla daca si el simte ceva pentru tine,ca sa nu ramana masca,iar daca sentimentele sunt reciproce trebuie sa gasiti subiecte de discutie, sa va cunoasteti,nu-i spune din prima ca il placi,e posibil ca el sa nu simta acelasi lucru si risti sa te faci de ras,apoi totul vine de la sine, nu trebuie sa stii anumite tehnici,spui ce simti, il iei cu frumosu si ii explici, iar daca si el simte ceva pentru tine il va da de gol gesturile, comportamentul, privirea,

| hhhapciuuu a răspuns:

Filtreza cu el, spune-i cuvinte dragute, o sa vada ca iti place de el, si o sa-ti,, raspunda,, fa-l sa inteleaga ca te atrage happy

| fetelerebele a răspuns:

Heiii nu stiu u cum candesti dar nu iii spuneee mai intai daca u ii spui si. poate nu te place soi ramai ca naiba laughing asa ca e mai bine sa vb intruna cu el sa fiiiti apropiati sa vezi ca e interesat de tine etc si dupa aia iti va spune sau ii vei spune u nu asa vb trei vorbe si gata TE PLAC...nu niciodata u faci ce vrei dar asta e parerea mea si e mai binewinking

| Mufilici a răspuns:

Pai, nu cred ca iti pot spune cu ce sa incepi si cu ce sa termini, ar trebui mai intai sa creezi o atmosfera cu putin romantism, sa fii dulce cu el, dar sa nu exagerezi, sunt baieti care adora fetele dragute, dar cand sunt prea dragute, sunt considerate stresante. Relatiile pe mess sunt dificile, dar nu sunt imposibile, exista si cazuri care au avut si au rezultate bune. Nu poti termina asa ceva, atunci cand vei termina sa ii spui ca il placi e practic sfarsitul relatiei._. dar sunt sigura ca nu iti doresti asta. Arata-i ca esti fata pe care el si-o doreste, pune-i intrebari putin mai intime, joacati jocuri in care sa va dati provocari, asta va ajuta foarte mult big hug
Nu stiu daca te-am ajutat, sper sa fie de folos >big grin

| Romiiii a răspuns:

Uite iti recomand sa vorbesti cu el despre un subiect care sti ca ii place i iti place si tie. Din vorba in vorba poti sa folosesti cuvinte dragute despre el si sa scrii corect ca sunt si fete si baieti care se uita la asta(am patit-o si eu la o fata laughing de atunci nu mai prescurtez).Si cand crezi ca ati inceput sa va cunoasteti mai bine spune-i asta in genu asta : Uite, trebuie sa iti spun ceva ce nu pot sa iti spun fata in fata deoarece sunt mai timida...; Categoric o sa zica : Ce?; Atunci poti sa ii spui si, daca vorbeste deschis cu tine si nu stiu ce chestii din astea va avea acelasi raspuns ca tine. Si de acolo poate incepe ceva frumos. Te pup si bafta! tongue

| dariutzza999 a răspuns:

Incearca sa gasesti un subiect comun iar apoi totul o sa vina de la sine happy