| CatalinWaru a întrebat:

Cunosc o fata de 2 3 ani. Mie imi place mult de ea dar iei nu stiu daca i place ca mereu ne place sa spunem bine sa ne jucam. Eu fac mereu ce vrea ea insperanta ca o sa ma placa. Intru-n timp m-a placut dar acum nu dar mereu cand vorbeste cu mine are un accent.
Si as vrea sa fiu cu ea dar nu stiu ce sa fac ca incerc sa tot sa povestin sa mai stam doar noi dar vin si alti. Si nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma.

Dau funda celui care imi zice ce sa fac sa o mai cuceresc si chiar da roade va VOI DA CEA MAI MARE FUNDA. Va rog ajutati-ma si multumesc.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Da-mi voie la inceput sa-ti dau un sfat: incearca sa scrii cat de cat corect gramatical, nimeni nu va fi incantat sa cunoasca pe cineva care scrie asa cum o faci tu.
In legatura cu fata, tu ai obligatia, ca baiat, sa prinzi ocazia favorabila si sa o inviti la clasicul suc. Daca fata te place, atunci sigur va accepta.

9 răspunsuri:
| яоxs a răspuns:

Poate o să te placă...atunci când o să înveţi să scrii corect. Alte sfaturi n-am happy

| grab a răspuns:

E moldoveanca?

| Arkhasas a răspuns:

O fată o cucereşti înainte să o cunoşti. Nu după ce ai cunoscut-o. O cunoşti de 2-3 ani, sunteţi deja prieteni, nu poţi transforma o relaţie de prietenie într-una de iubire, dacă era să fie eraţi din prima iubiţi.
Îmi pare rău să te descurajez, dar nu dau sfaturi aiurea, doar ca să te încurajez. O opinie realistă: Nu ai şanse la ea.
Caută altă fată!

| lexi21 a răspuns:

Unei fete ii place sa fie ea cea cucerita. Trebuie sa fi romantic, sa o faci sa se simta cea ma frumoasa, minunata, desteapta fata de pe Pamant. Poti sai si spui, o sa-i placa complimentele, dar sa nu para replici de agatat sa fie sincere, gandite, speciale. Poti sai daruiest flori, bomboane, sa o inviti in oras, in parc preferabil si ii iei o inghetata. In plus asculta mereu ce are de zis si incearca sa o intelegi, poate o sa-ti dai mai bine seama cum trebuie abordata

| CatalinWaru explică (pentru lexi21):

Am 12 ani ea are 13

| lexi21 a răspuns (pentru CatalinWaru):

Atunci demonstreazai ca esti mai matur decat baietii de varsta ei, ca ar avea ceva de castigat daca te-ar alege pe tine

| LlamaWSS a răspuns:

Draga Catalin, la ce gramatica ai nu pari un baiat prea mare, e foarte bine ca vrei sa ai o prietena si ca iti place de cineva dar fiind sub 13 ani nu stiu daca e indicat.Noi nu iti putem spune nimic, chiar daca doare sa auzi asta, trebuie sa vina de la tine. Daca o sa stai sa te joci cu ea mult si o sa vorbiti mult, o sa se ataseze de tine, si dupa ceva timp vei putea sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna.Nu te grabi, dar nici nu astepta prea mult, sa nu o pierzi.
In legatura cu contul de pe metin2, da-mi te rog adresa ta sau adauga jh0nny_78@yahoo.com sa discutam.Multumesc si inca ceva, nu ma incalzeste cu nimic funda, poti sa o dai lui neutrino, poate el se mai bucura de ea smug

| CatalinWaru explică (pentru LlamaWSS):

Te-am adaugat pe mesenger si astept sa te loghezi sa discutam

| LlamaWSS a răspuns:

Daca ai 12 ani cauta-ti una de varsta ta sau mai mica, e foarte greu sa intretii o relatii chiar la diferenta de un an, fiind copil.