| BossKlauX2015 a întrebat:

Daca am o prietena fata, cea mai buna prietena si putem vorbi absolut despre orice oricand. Ne iubim, eu mai multlaughing ea stie ca imi place enrom de ea, pacat ca nu e sentimentul reciproc. In schimb am abordat subiectul asta, ne tachinam, ne putem saruta oricand, orice ar face un cuplu. Problema e ca vreau sa facem sexlaughing doar ca ea a trecut printr-o relatie toxica, iar de atunci nu mai vrea relatii si nici sex desi i-ar placea, spune ca vrea sa se dezvolte pe planul personal si asteapta momentul potrivit. Noi suntem sinceri 100%, nu ma minte sau imi da cu reject, adica ea imi mai spune ca cu mine ar face-o si ca as fi bun la patlaughing)))
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, cei cu experienta? Cum as putea sa o vanez? Stiu ca multe devin relatii din cauza sexului deoarece este un act intim etc etc. As putea sa o excit prin saruturi, atingeri cand suntem singuri acasa si as putea daca am bea ceva? Mentionez ca eu am 18, iar ea 17, se excita usor, iar ei chiar ii place sa bealaughing) Dau funda

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ați putea bea un vin sau ceva, dar nu mult ca după să nu regrete decizia.

| tzionut a răspuns:

Mama ei de comunicare. Domnul meu intai trebuie sa ii castigi mintea, abia apoi vaginul. Vanatul e doar in capul tau.
Abandoneaza ideea cu imbatatul, dupa se va simti folosita si strici inutil relatia.
Cea mai buna varianta pentru amandoi e sa comunicati. Ii spui ce simti pentru ea si ii spui cat esti dispus sa o astepti fara relatii intime. Daca ea e deschisa cu tine, tu de ce sa nu fi deschis cu ea.
Fi alaturi de ea si sustine-o in tot ceea ce face. Asigura fata ca nu esti ca fostul, povestestei despre ambitiile tale, ce vrei sa realizezi in viata, cum vezi tu relatia voastra si ce iti doresti de la partenera perfecta.
Fata e atrasa de tine (ca altfel nu iti permitea sa o saruti), dar nu te cunoaste, si nu are incredere in tine. Castigai increderea, si e a ta. Ai grija insa ca increderea se castiga greu si se pierde extrem de usor.
Explicai fetei ca ai nevoi sexuale, si ca doresti sa va bucurati unul de celalat si sa va oferiti placere, doar ca nu o poti astepta pana cand se realizeaza profesional (25 - 30 de ani).
Roaga fata sa se gandeasca pana la un termen stabilit de comun acord daca doreste o relatie alaturi de tine, si fi alaturi de ea.
Daca pana la expirarea termenului agreat nu ati devenit intimi, cauta partenere alternative, si fi cinstit cu ea. Spune-i despre respectivele, spune-i ce te atrage la respectivele, comparale cu ea.
Ea hotareste daca se culca sau nu cu tine, si tot ea hotareste daca isi doreste mai mult alaturi de tine. Singurul lucru pe care il poti face (ca prieten cu dorinte de relatie) e sa ii arati alternativele. Te poate avea daca isi doreste, impreuna cu posibilitatile pe care i le oferi, sau te poate avea alta.
Respecta fata si ai incredere ca va lua hotararea cea mai buna pentru ea.

| AlaSwek a răspuns:

Salut.
Dacă nu este pregătită, nu este cazul să fortezi momentul.
Dacă intr adevăr vrei sa faci asta, invit o la tine la un film, ceva, si de acolo vedeți voi. Mult succes.