| Marbella188 a întrebat:

Buna TPU.
Daca de ex in 12 spre 13 mai am avut un petting la care nu stiu sigur daca a existat riscul sa ii fi ramas lui ceva pe deget dupa masturbare..si cand a introdus degetul sa se intample ceva, e posibil daca ar fi fost asa sa i se fi sters de pantaloni atunci cand i-a dat jos? In data de 20 mai mi-a venit menstruatia, trebuia in 21 mai, dureri de burta am avut si de spate. A venit normal zic eu, a avut mai multe cheaguri, m-a tinut 5 spre 6 zile, chiar si in a 4 a zi mi-au venit niste cheaguri ba mai inchise ba mai deschise la culoare, e posibil sa fi fost sangerarea de nidare ci nu menstra? Peste 4 zile ar trebui sa-mi vina iar, dar simt ca am greturi si sunt balonata, si asta ma sperie. Am de ce sa ma ingrijorez?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insasi faptul ca a pornit menstruatia la termen (+/- 1-2 zile se considera o diferenta nesemnificativa, ''normala'' ) si sangerarea s-a desfasurat la fel/similar cu cele anterioare, atat ca si timp cat si cantitate de menstruatie eliminata, reprezinta GARANTIA ferma ca in uter NU s-a instalat si NU exista nicio sarcina de fapt. Cel mai probabil urmatoarea menstruatie va porni asa cum te astepti la data preconizata de 19-20 Iunie. Multa sanatate!