| Briana2863 a întrebat:

Buna TPU, dacă după 2 zile de la menstruație am făcut sex neprotejat, pot rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e da.
,, Sexul fără protecție este riscant indiferent de situație și poate duce la apariția unei sarcini nedorite în orice moment al ciclului menstrual, chiar și în timpul sau imediat după perioada menstruației. Foarte important de reținut este faptul că nu există un moment „sigur" al lunii, în care să poți face sex neprotejat și să nu riști să rămâi însărcinată, dar există momente în timpul ciclului menstrual în care femeia este mai fertilă și atunci sunt cele mai mari șanse de sarcină. ''
Citeste aici : https://contracept-m.ro/blog/sex-neprotejat-dupa-ciclu/

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil dar depinde de cat delung ori scurt este ciclul tau, daca ai intrat in perioada fertila sau nu si daca este regulat.
Chiar nu ati avut 2 lei sa cumparati un prezervativ?

| Briana2863 explică (pentru Violleta2022):

Nu e vorba de bani aici, e vorba de graba strica treaba! O zi buna happy!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Briana2863):

Nu exista "graba strica treaba", exista doar nepasare, indolenta, zgarcenie...ca nu te doare gura sa-i spui barbatului: "NU, daca nu ai prezervativ", fiindca riscul si suferinta este prea mare, ca sa dai vina pe "graba strica treaba".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Hrea12345 a răspuns:

Chiar asa de saraca esti de nu ai 2-3 lei pentru un prezervativ?

| cosminulalsexos a răspuns:

Sa mi zici si mie cand afli

| Briana2863 explică (pentru cosminulalsexos):

De ce esti libidinos