| Ry0010 a întrebat:

Daca faci sex in prima zi dupa ovulatie, dar faci sex protejat poti ramane insarcinata? Funda happy raspunsuri serioase as vrea

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este vorba de un sex protejat, atunci sexul poate fi intretinut in orice zi a ciclului menstrual incepand din prima zi demenstruatie pana inultim zi cea de dinaintea urmatoarei menstruatii. Exact acesta este rolul de a se folosi protectia si anume de a permite sa intretii un act sexual in orice moment al ciclului menstrual fara teama de a se putea produce o sarcina nedorita. In concluzie NU se poate ramane insarcinata. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cum dracu sa ramai insarcinata daca faci sex protejat? Daca protectia nu e fail, normal ca nu poti

| GdX a răspuns:

Mi-a murit un neuron o data cu intrebarea ta. Daca cumva ramai insarcinata, sa pui nemele copilului David Coperfield sau Houdini.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce protectie folosesti!
Un prezervativ pus corect ar trebui sa va asigure protectie completa.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti ramane gravida.

| Mussette a răspuns:

Daca e protejat de la cap la coada, atunci nu ramai insarcinata.