| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. De ce un cuplu trebuie sa isi demonstreze iubirea si prin relatii sexuale si nu doar prin cuddle-uri, saruturi, cadouri, timp de calitate si gesturi romantice? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Fiecare om are nevoi sexuale.Majoritatea si le satisface, altii le suprima. Daca nu ar fi asa probabil ca n-ar mai fi existat discutia de fata, iar numarul populatiei generale nu ar fi fost in niciun caz 8 miliarde.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti asexuala nu te baga in relatii.
daca esti asexuala spune asta partenerului tau,sunt asexuala si nu vom face sex.
sexul este ceva normal,pana la urma de asta ne si cuplam,ideea e ca voi ne vedeti si ca partenere de conversatiii si ca iubiti noi doar ca partenere de sex, nu trebuie sa faci dar nu fii ipocrita si pune baiatul sa te astepte, sunt cazuri de genul, noi nu cautam asexuale, nu vad rostul sa stai cu una fara sex, nu faci sex pa

| Emma30555 a răspuns:

Nu e vorba ca trebuie ci este normal ca un cuplu sa simtă atracție unul fata de celalalt. Sexul vine de la sine într un cuplu.

| VoidEternal a răspuns:

Ți-am răspuns deja la întrebare asta.

| LordCristobal a răspuns:

La tinerete sexul este foarte important intr-o relatie ba se poate spune ca e unul dintre principalele motoare ale relatiei.

| anonim3247 a răspuns:

Depinde cum arată cei 2 dar femeile foarte frumoase vor sex.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

O femeie frumoasă niciodată nu e doar cu un bărbat indiferent cum arată el.

| RAY a răspuns (pentru anonim3247):

Faza cu asa zis asexuale este ca ele profita de fraieri pana gasesc unul care sa le atraga, iar tipi buni vor fii cu ele la menopauza

| anonim3247 a răspuns (pentru RAY):

Femeile trecute de 45 de ani vor bărbați de la 45 de ani în sus și sunt foarte pretențioase.

| RAY a răspuns (pentru anonim3247):

Si lucrez

| anonim3247 a răspuns (pentru RAY):

Femeile peste 45 de ani sunt extrem de pretențioase cu bărbații de la 45 de ani în sus.

| anonim3247 a răspuns (pentru RAY):

Acum sunt cam 20 de femei frumoase sau atrăgătoare la 1 bărbat frumos.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim3247):

Femeile de 45 +, cauta bărbați mai tineri, de fapt nu generalizez, dar am întâlnit un caz de genul la jobul unde lucrez, bănuiesc ca o femeie matura după un divorț, prefera un tip mai tânăr, dacă este curtata de bărbați mai tineri.

| CleanHeart a răspuns:

Un cuplu își demonstrează iubirea cum simt ei dar așa e lăsat să te bucuri de ambele, așa arată o relație sănătoasă și nota 2 la gelozii și toxicități

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cuplu isi exprima dragostea in mod diferit, eu de exemplu mi-as exprima-o prin sarutari si mangaieri, altii prin sex, altii prin altceva si tot asa.

| Sistemulxxl a răspuns:

Limba romana, limba romanaaaaa. Imbratisari draga pissy adica tradus cuddle.

| Flamanzila a răspuns:

Toate ar trebui sa exista in echilibru si acord reciproc, nu cred ca este natural nici pentru femeile care se considera doar asexuale sa nu faca sex cu persoanele care sunt casatorite. Posibil ca ceva sa se fi intamplat in istoricul lor sau traume care vad sexul ca o problema, dar toti oameni in spatele multor lucruri pe care le fac in fiecare zi inconstient e nevoia de procreere.

| denysamaria0 a răspuns:

Unele cupluri nu își exprima iubirea și prin relații sexuale iar alții doar în acest mod. Depinde de persoanele din aceea relație. Cu toate că relațiile sexuale ne atrag si mai mult de aceea persoana