| tocxsickid989toxic a întrebat:

De ceva timp am cunoscut un baiat. Il cheama Alex si e clasa a7a (eu sunt a6a). Ne stim de mai mult timp dar doar din vedere.
Sambata seara am vorbit cu el pe skype de la 9 pana la 1 noaptea. M-a intrebat cum mai stau cu dragostea, daca sunt single, ce zodie sunt, etc. Duminica seara a fost la o pizza cu niste prieteni de-ai lui dar s-au intalnit acolo si cu 3 tipe de care imi spunea cu o seara inainte ca sunt super fitoase si rele. (acele tipe sunt intr-un fel prietene cu mine. ele ma cred prietena lor buna, dar eu nu prea le suport, in finee oh go on ) Toti l-au batut pe Alex la cap sa se combine cu mine ca se vede ca ne placem si tot felul de chestii de-astea. Accidental (cred) a zis ca a vorbit 4 ore cu mine pe skype. Toti au inceput sa il tachineze si mai tare laughing Nu stiu care se uita pe facebook pe telefon si a vazut ca eu mi-am pus o poza noua, si face catre Alex "Maa..Si-a pus Ioana poze noi! laughing" la care el "Lasa-ma ma ca stiu si eu ce poze are Ioana" laughing. Cand au plecat de acolo au trecut si pe strada unde stateam eu, iar Alex a spus ceva gen: "Nu aici sta Ioana? (adica eu)" M-au sunat si mi-au spus sa ma uit pe geam. Cand sa ma uit, vad eu toata gasca de smecheri din oras strigandu-ma "Ioaaaanaaa!" :O (Nu-mi venea sa creed ca toti popularii de prin oras ma cunosteau. adicaa, eu ii cunosteam pe ei, dar ei nici nu stiau ca exist straight face ). Dupa care fetele au inceput sa strige "Alex te iubesteee!" si cred ca a auzit toata strada. :-s Si ii spuneau sa imi faca inimioare din maini laughing Ma rog, dupa ce s-au dus fiecare acasa la el am vorbit din nou cu Alex pe skype. Mi-a zis ca toata ziua l-au batut la cap sa se combine cu mine ca ne potrivim si se vede ca ne placem.
Vreau sa va intreb si pe voi. Credeti ca ma place? Eu cred ca il plac big grin Cum as putea sa imi dau seama daca ma place sau nu?

2 răspunsuri:
| EllaMelly a răspuns:

Pai este evident ca te place si el dar asteapta sa faca el primul pas adica sa te invite undeva,daca chiar te place cu adevarat o sa te invite el undeva dar cred ca este destul de timid si inca nu si-a facut curaj,mai este si din cauza prietenilor ca tot il bate la cap si de aceea tot ezita.Tu vorbeste in continuare cu el si daca nu are de gand nimic lasa-l in pace.Iar daca tot nu te invita, intreaba-l tu ''ce faci in seara asta? iesi pe undeva?'', intreaba-l tot felul de lucruri, si iti spun sigur ca daca te place o sa te invite undeva, totul o sa vina de la sine.

| Mitzza69 a răspuns:

Incearca sa iesi doar cu el la o intalnire undeva la un suc si vorbiti face 2 face si bati un apropo "Alex tie iti place de mine?" si vezi ce raspunde... daca zice ca da eu zic sa-i dai o sansawinking. Daca vrei sa fii cu el impreuna si e timid v-a dura cam o saptamana pana va sarutati ( Pasul cel mai mare ) incearca sa-l iei in brate pe diferite motive/pretexte. Iti dau un exemplu tu poti folosii ce vrei : Alex ce frig e afara. baftawinking FUNDITA?smug