| xSkyler a întrebat:

Heyy TPU! Am nevoie URGENT de parerea voastra!
Voi incepe cu inceputul (va anunt de pe acum ca va fi o poveste mai lunga.dar va rog sa aveti rabdare sa o cititi pe toata)

Sunt in clasa a 10a, in octombrie m-am mutat la liceul in care invat in prezent, si dupa o saptamana incepuse sa imi placa de un coleg de clasa care venise din alta tara la 2 zile dupa mine.
El se tot uita insistent la mine.dar nu zicea nimic, si uneori intorcea privirea cand ma uitam inapoi la el :-s
Mai tarziu am facut cunostinta si am avut curajul sa vorbim mai multe, amandoi eram cam timizi atunci.

Ideea e ca oriunde mergeam, aparea si el, in timpul orelor se uita numai la mine, insa nici unul din noi nu zicea prea multe.
Incepusem sa aud de la altii ca el ma place, dar ca ii e frica sa vorbeasca cu mine pentru ca crede ca o fata ca mine nu s-ar uita la un tip ca el, asa ca m-am dus si i-am zis ca vreau sa vorbesc ceva personal cu el. Atunci l-am intrebat daca ma place..si a avut o reactie la care sincer nu ma asteptam ( pozitiva laughing )
a spus ca nu ar avea motive pentru care nu m-ar placea..ca sunt draguta si alte lucruri si zambea excesiv laughing
Va dati seama deja ce fericita eram eu..la sfarsitul orelor venise langa mine, parca astepta sa ii spun ceva, si nu stiam ce sa fac asa ca i-am zis ca uitasem sa ii spun ceva, si apoi i-am zis ca si eu il plac. ( MARE GRESEALA sad cred?!? )
Pe moment a zambit si era destul de fericit..insa pana in ianuarie nu a mai dat nici un semn. in februarie prietenul lui cel mai bun mi-a zis ca baiatul in cauza, ma place in continuare si chiar nu stiam ce sa cred, pentru ca mi se parea ca e din ce in ce mai indiferent

Dupa toate astea, colega mea de banca s-a mutat la alta scoala din vina parintilor, iar eu ramasesem singura in banca, si diriginta l-a mutat pe tipul in cauza cu mine pentru ca si el statea singur pe alt rand.

De atunci am inceput sa vorbim mult mai mult, si imi zambeste mai mereu. uneori ii zic ca imi este frig si ma tine de mana pana ma incalzesc, ma gadila, vrea mereu sa ma faca sa rada, cand ma vede trista ma intreaba ce am patit si imi povesteste din ce in ce mai multe despre trecutul lui. avem foarte multe lucruri in comun si este destul de agitat in timpul orelor cand sta langa mine
O data mi-a spus ca il durea spatele si ca ar vrea ca cineva sa ii faca masaj, si i-am facut eu ( nu prea mult )si i-am spus ca vreau ceva in schimb laughing si mi-a facut si el mie, surprinzator, pentru tot restul orei o-o mi-a spus si de cateva ori ca sunt draguta sau dulce. INSA nu stiu ce sa cred.

Ma place sau doar se joaca cu mine? HELLLLLLLLLLP! sad

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul din cate am inteles e cam timid de felul lui dar te place

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Pari o fata cu foarte mult bun simt si cred ca dupa cum povestesti si el e destul de dragut. Pai daca asa sta treaba zic ca te place si iti propun sa te aproprii mai mult de el si sa ii zici o data serios daca chiar te place sau nu. Daca zice Da...Zi si tu ceva de genul "Si atunci de ce nu ai vrea sa..." Ce vrei tu sa ii zici, sau poti sa il intrebi de ce a fost indiferent perioada aceea. Bafta multa si fii tare! :* Pentru alte sfaturi trimiteti-mi mesaje private!

| neutrino a răspuns:

Cum poti sa te indoiesti, daca ti-a facut si masaj?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place. Ar trebui sa ii propui sa aveti o discutie mai serioasa, sa il intrebi dc ii place sau nu de tine; in acest fel iti vei da seama ce vei avea de facut. Asta poate insemna inceputul unei relati frumoase, de ce nu. Mult succes.

| LoriLoL a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ar fi cea mai mare greseala sa-l intrebe asa ceva.sa stie ce are de facut? eu cred ca baiatului ii revine acest lucru nu fetei,.pe fata n-ar trebui s-o intereseze chestia asta.doar sa se lase surprinsa.altfel,baiatul imediat ar fugi de ea

Răspuns utilizator avertizat
| LoriLoL a răspuns:

Fetelor nu sariti imediat pe baieti cu intrebari de genul..ma placi? bla bla.o sa o ia la fuga

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Te place din cate am inteles eu nu ca te place te iubeste dar ie frica sa zica sfatul meu e sa ramaneti asa

| AndrrreaDeea a răspuns:

Vreau sa iti spun inca de la inceput ca imi place acesta poveste si cred ca tu esti extrem de fericita, si chiar ai de ce. Dupa parerea mea, baiatul asta te place, doar ca ii este frica de o relatie in adevaratul sens al cuvantului sau nu stie cum sa faca pasul urmator.De cele mai multe ori aceste gestui micute ne fac sa zambim cel mai mult.Mult succes si sper sa aveti o relatie cat de curand, daca amandoi simti nevoia sa fiti impreuna.

| xSkyler explică (pentru AndrrreaDeea):

Aww, multumesc mult pentru incurajari!
Raspunsul tau chiar mi-a facut seara mai buna happy

| dina01 a răspuns:

Probabil ca te place daca se comporta asa frumos cu tine, dar se teme sa faca vreun pas pentru ca sunteti intr-o clasa si multi nu incep o relatie tocmai din acest motiv, aceeasi chestie mi s-a intimplat si mie..anul trecut cind am trecut a 10-a m-am asezat in banca cu un baiat nou, eram in aceeasi scoala de citiva ani, si la gradinita am fost impreuna dar niciodata nu vorbeam...am inceput a vorbi cite putin, aceleasi chestii, glumeam la ore, ma ajuta uneori la mate sau alte obiecte, ma lovea peste picior in gluma.big grin il placeam mult si el probabil simtea aceeasi chestie..peste citeva luni am avut o serbare si eram putin servita si el la fel, s-a dat la mine si nu l-am refuzat..am inceput sa ne sarutam si chestii de genul, dupa vreo 2 saptamini nu am vorbit si am revenit la normal in scurt timp, la citeva luni am mers intr-o excursie si aceeasi chestie s-a intimplat doar ca de data aceasta l-am refuzat si doar ne-am primblat si am vorbit..acum s-a mutat din scoala si nici macar nu vorbit, doar daca ne intalnim in oras ne salutam si atit, te atrage atit timp cit nu se intimpla nimic, dupa trece repede totulwinking el daca te place cu siguranta o sa incerce ceva, poate nu acum dar mai tirziu la sigur.dar mai bine ramineti prieteni. sfatul meuwinking

| xSkyler explică (pentru dina01):

Multumesc mult pentru sfat!happy
Si totusi. ia uite ce reusesc sa faca baietii astia din noi -. -
imi pare sincer rau pentru situatia dintre voi sad