| Costinel46433 a întrebat:

Buna TPU, deci am o întrebare ce mă frământă de câteva luni, eu mă masturbez la filme cu gay și îmi trec tot felul de fantezii cu băieți în cap. Credeți că aș putea fi gay? Știu că nu este bine ceea ce fac, dar în mintea mea tot îmi apar fantezii cu băieți. Cum pot schimba acest lucru? As vrea sa fiu o persoana normala.

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Oricine poate fi gay, lesbiana numai sa vrea sa fie deschis la idee. Toti avem in noi o natura pacatoasa, adica o inclinare spre toate incalcarile pisibile ale constiintei, inclusiv sore lacomia pentru trupurile altora indiferent de sex dar nu avem pacea cobstiintei decat x as nd facem sex in cadrul casatoriei hetero. Si cei ce fura sau comit adulter au simtit initial atracie, auvsezvoltat fabtezii, obsesii, spun ca au simtit ca nu se pot abtine. Fiecare alege daca cedeaza ispirelor indiferent de gen sau asculta de constiinta si le resping.in Biblie scrie sa nu descoperi goliciunea alrora si cine se uita si pofteste a si preacurvit in inima lui.

| RAY a răspuns:

E doar pubertatea nu ți ai definitivat sexualitatea și cum lgbt e promovat se dorește că bărbați și femeile sa o facă cu acel sex

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu credem asta, fiindca excitarea vizuala nu te face gay!
Cand mai cresti si vei incepe sa ai sex cu fete, abia atunci vei vedea daca simti atractie sexuala pentru ele sau nu.

| mihai69 a răspuns:

Și dacă ai fi, ce?
Tot normal ai fi.

| Robert2526 a răspuns:

Ghici ce, chiar esti o persoana normala, nu lasa pe nimeni sa iti zica ca nu esti normal. Ca fapt divers, sunt o groaza de baieti atrasi la un momentdat in viata de fantezii cu alti baieti dar apoi ajung sa aiba relatii cu fete. Nu iti dori sa scapi de ceea ce esti, chiar daca esti gay, asa esti tu, nu e nimic gresit in asta si nu trebuie sa iti faci griji.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ca ai putea fi, esti sigur gay, sau cel puțin bisexual, Si nu trebuie sa schimbi acest lucru, esti normal așa cum ești. Până la urmă nu există o definiție a normalului, cine definește normalul până la urmă? Fii așa cum vrei tu, atât timp cat nu deranjezi pe nimeni si îți vezi de treaba ta.

| Alexalex1000 a răspuns:

Te masturbezi prea des și de asta, te afectează pshihic, emoțional, etc. Încearcă să te masturbezi mai rar și nu o mai ai probleme

| Qhs a răspuns:

Hei.

Faptul că te masturbezi la filne gay și ai fantezii cu băieți ar putea sugera faptul că ai o înclinație spre bărbați.

Este absolut normal și sănătos să explorezi și să înțelegi aceste sentimente. Orientarea sexuală nu este ceva ce poți schimba prin voință.

Ideea de a fi "normal" poate varia foarte mult. Ce este cel mai important este să te accepți pe tine însuți așa cum ești.

Faptul că ai fantezii sau te masturbezi nu te face mai puțin "normal.