| rozbombon a întrebat:

Buna TPU
Deci povestea este mai lunga.
Vara trecuta m-am indragostit de un baiat cu toate ca inainte nu imi placea deloc.El m-a placut de ceva timp si am fost impreuna, a fost foarte frumos.
Insa el este mai mare decat mine cu vreo 4 ani, este la faculta primul an, eu sunt la liceu.Si el sa hotarat sa ne despartim deoarece nu a vrut sa sufar asteptandul pe el( ii cam mare distanta ), mi-a fost greu la inceput, de fapt si acum imi este. chiar mi-a placut mult de el. ne mai vedem in weekend-uri cand mai merge pe acasa da nu prea am mai vb. Intr-una din zilele astea i-am scris ca na ce mai face, cum o mai duce cu facultatea. chestii de genu.iar dupa cateva zile mi-a scris ca na cand ma voi duce acasa si eu ( tin sa va spun ca eu is in alt oras la liceu ).Voi ce parere aveti? am incercat sa il uit, sa cunosc pe altcineva, da chiar nu am cum sa-l uit.:-

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asta e adevarat ca distanta face ca relatia sa se raceasca si baiatul a avut dreptate cand ti-a zis ce ti-a zis si sa nu iti faci prea mari sperante cu el chiar daca si el te place va desparte distanta

| BLeur a răspuns:

Bună.

Ştii. există o vorbă : " Dacă vrei, poţi ", încearcă să nu te mai gândeşti, fă altceva. ieşi în oraş cu prietenele, fă-ţi unghiile, nu ştiu laughing. Fă ceva să nu te mai gâdeşti la el, am trecut şi eu prin asta, ma rănit şi pe mine foarte tare, dar a trecut. Acum, eu numai simt nimic. am făcut tot posibilul să nu mă mai gândesc la ea. Am ieşit la fotbal, diferite chestii. Şi acum, îmi e mult mai bine. Faza este că, e mai bine aşa. pentru că nu ar avea rost să îl aştepţi. Nu este nici primul, nici ultimul băiat din viaţa ta. Deci, ai destul timp să cunoşti alţi băieţi.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : dnd5min_xd.

| Amiiii69 a răspuns:

"Ochii care nu se vad se uita". uita-l facand diferite activitati.fa-ti unghiile, iesi prin cluburi cu gasca, fa-ti parul etc. daca stai in casa uitata de lume nu rezolvi nimic..si eu am avut o prietena si ei i-a fost chiar foarte greu avand in vedere ca era in aceeasi scoala cu ea.a facut cum te-am zis mai sus si l-a uitat.fa-ti prieteni/prietene noi si zambeste..asa el va vedea ca ai trecut peste si poate lui o sa ii para rau ca te-a pierdut :*