| oanasunshine a întrebat:

Deeci mie imi place un baiat...si sunt aproape sigura ca si el ma place. Eu as avea tupeu sa ii zic, ca nu sunt prea timida, dar am mai facut o data greseala asta, spunandu-i unui baiat ca il plac, si dupa am regretat. Si de aceea, nu prea m-as mai risca. Ce as putea sa fac? El chiar pare timid, si nu prea il vad facand primul pas,chiar daca ma baga in seama si se poarta dragut cu mine. Ceva sfaturi?sad Funda.

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca odata ai dat gres, asta nu inseamna ca va fi asa de fiecare data!
Daca nu risti, nu ai de unde sa stii ce simte el cu adevarat si ce ar vrea de la tine!
Foarte bine ca ai tupeu, fa tu primul pas si poate ca iese ceva frumos!
Bafta!

| cinenuvedenustie a răspuns:

In viata nu trebuie sa-ti para rau niciodata pentru ceva ce ai facut,mai degraba pentru ce nu ai facut.

Nu te baza pe faptul ca daca ti s-a intamplat o data sa regreti,asta se va intampla si a doua oara ca nu ai de unde sa stii pana nu incerci.

Si daca zici ca nu esti timida nu vad unde-i problema, fa tu primul pas, tinand cont ca el ti se pare chiar timid.

Iesi din indoieli si incearca ca nu ai nimic de pierdut si chiar iti iei o piatra de pe inima.

| daria10 a răspuns:

Daca nu vrei sa mai ai regrete si de aceasta data ai putea sa ii dai doar de inteles si sa astepti sa vezi ce o sa urmeze, iar daca tu ai dreptate iar el chiar te place o sa se implice si el, iar daca crezi ca nu mai poti astepta ai putea face tu primul pas insa parerea mea este sa mai astepti putin...