| Andraa177 a întrebat:

Deci..am aproape 14 ani si vreau sa va spun ca imi place de un baiat de varsta mea, dar de la alta clasa.Eu vorbesc virtual cu el cam de 2 ani (cu niste pauze.ce i drept) ma rog..eu i am dat mesaj in 2015 pentru ca imi placea de el si cam asa ne am imprietenit rolling on the floor dupa vreo 2 saptamani "am stat impreuna" doar ca nu ieseam (sa zicem ca eram mai mici ..in fine, macar vorbeam pe mess foarte dragut) am m-ai facut niste pauze. dar cu ajutorul prietenei mele ne am impacat de vreo 3 ori (pentru ca el ca baiat asteptam sa mi dea mesaj el.dar in fine..prietena mea a zis sa se bage pentru ca stia ca il plac mult) si sunt in dubii pentru ca el imi zicea ca ma place foarte mult, dar ca sunt mai timida si povestioare care mi le spunea mie si ei ca sa nu ma m-ai supar..si sa mi para mie rau ca sunt rusinoasa si ii dadeam dreptate (recunosc el era mai tupeist atunci, eu eram mai timida.dar pe mine m-a schmbat colega care e mai cu tupeu (doar cand trebuie) si am stat cu ea mult si m-a facut mai vorbareata (eram, dar eram asa doar cu prietenii apropiati). dupa prin 2016 dupa ce incepuse scoala si a facut un cont fake (asa la panarama. cu nume pocit si cu o poza cu un copil care sufera de sindromul down) eu mi am dat seama foarte repede ca era el. si cica el facuse contul ca sa si bata joc de mine, tf rolling on the floor si dupa faza aia, iar am inceput sa vorbim (dar virtual, ca el nu ma baga efectiv in seama nici la scoala*nici acum* ..nu mi zice nici buna..si se prosteste foarte mult, doar prietenei mele i zice buna *pentru ca i-a spus ca se supara daca nu o saluta (ca el cam asta avea de gand..sa nu ne bage in seama din cauza prietenilor lui), dar nu asa normal se chioraste cand spune ..deci oricum, se prosteste rolling on the floor ) sunt vreo 2 ani de cand tinem legatura. iar eu cu el n am iesit niciodata doar eu cu el in oras,doar sa ne plimbam si sa vorbim, si noi intr-un fel noi eram impreuna, pe mess nu mi pune nicio inima nimic dragut acum..de parca as fi colega cu el. vara asta am iesit cu el de vreo 5 ori (bine..am inceput sa vorbim pe la jumatatea lui august pe acolo)-pentru ca m-a luat pe mine valul si eu doar ce ma impacasem cu bff (eram certate de vreo 2 luni aproape (si eu am orgoliu, recunoscrolling on the floor ) si ea tot la fel incerca sa se impace cu fostul ei ..si i am zis in ziua aia sa i dea mesaj si lui crushul meu ..si cam asa am inceput sa vorbim iar. (din cauza ei) asa. si cand ieseam vorbea mai mult cu prietena mea -prieteneste evident (nu sunt geloasa,prietena mea e foarte loiala si ma consoleaza mereu, nu o ia valul, dar eram mai mult suparata ca putea sa poarte si cu mine o converstie) dupa am jucat fantanita (noi 2 doar asa ca sa ne sarutam. si prietena mea saraca zice si ea ca joaca, dar nu se intampla nimic la ea) si ma supara chestia asta ca se simte prost..ca ea spune sa jucam ca ala e idiot si se comporte ca o fata sa l bag eu in seama. si ghiciti ce..am jucat pe bune, daca nu pica :"asta e, data viitoare poate" (cam asta i spunea ei) iar eu l am sarutat fara sa tin cont de ce a ales( am jucat in doua zile jocul asta si eu l am pupat prima in ambele zile si el o data pe mine) si sa nu mai zic. ca nu e sarut rolling on the floor doar ne atingem buzele ce naiba.e pampalau rau. eu sunt constienta de ce se intampla si vreau sa mi dati niste sfaturi in legatura cu ce v am spus de el..si sa mi spuneti ce sa fac mai departe.el m-a avut decat pe mine ca "prietena" din 2015 si inca pe o colega de a mea inainte, dar din 2015 (care a avut si cu ea un pupic, mare chestie) pana acum n a mai stat cu nimeni..si sigur nu stie sa sarute si d aia nu si face curaj (nici eu nu stiu..am mai cunoscut un baiat vara asta cand inca nu ma impacasem cu el ..si cu el am avut primul sarut pe bune si m-a invatat cat de cat)..eu am incercat sa i induc chestia "fi si tu mai altfel..mai tupeist..esti baiat " nu mai zic de prietena mea care i explica mai mereu ca ce "relatie " e asta asa..si cam asta..acum nu mai vorbim de vreo 5 zile ca m-a facut ciudata ca i am zis eu ca e retardat (dar nu in sensul ala.*si stia si el foarte bine asta, dar in fine *(pe un grup cu noi 3 ..ca pe privat nu prea imi da mesaj..ca e grupul) *cand am fost certati intr o saptamana mi-a dat mesaj in privat ca mna..cam asta trebuia sa faca, ca daca nu..nu mai vorbeam* si eu nu i am mai raspuns si nici prietena mea ca e suparata si ea ca e pampalau si asteapta sa fie bagat in seama..si cam asta..se uita la ce postez eu la starile de pe wapp si cam atat..si "o saluta pe prietena mea la scoala" si posteaza si el la stare pe wapp (ca sa vada daca ma uit,cred) oricum se vede ce porcarii posteaza cu poze date pe zoom, in fine. ma uit ca sa i dau un impuls ca sa mi dea mesaj, dar stiu ca nu mi da (e orgolios) cand ne am certat anul trecut m-a sters si de la prieteni ca nu mai vorbeam..tf,sunt foarte multe lucuri de spus ..care ma deranjeaza (dar personal ma enerveaza ca nu are tupeu si d aia se intampla si chestiile astea. frate..nu l place nicio fata.iar eu "ma tin" dupa el de vreo 2 ani.iar bff ul lui e mare gagicar si vara umbla cu fete de la alta scoala, iar el e tupeist si baga multe fete in seama (are putine arfe ce i drept, dar e firesc. e frumos. oricum se poarta frumos cu fetele pe care le place) nu ai cum sa fii opusul. si cam asta e ..stau pe unde sta el si incerc sa ies putin in evidenta ca sa ma vada (stau pe hol, pe afara ma mai duc la baieti ca sa se uite mai mult)..si inca ceva. poate conteaza..cand am fost la mare intr o zi a iesit cu colega mea si inca un coleg de al meu si l a vazut pe baiatul ala (bff) si cica a facut ca toate alea si au fugit sa se ascunda ca ii era rusine..mda,dar noi suntem foate ok adica invatam bine,suntem ingrijite,de gasca, dar in fine el nu intelege ca e cool sa iesi si cu niste fete pe afara rolling on the floor si cam asta. zice ca ma place, dar nu face nimic si nici nu l mai plac alte fete ca sa zici ca. mna. mi se pare prea comod..si vara mereu ne plimbam ca sa l vedem, dar faza e ca el nu prea iesea afara..vara asta efectiv noi l am facut sa iasa afara.dar nu e antisocial sau ceva de genu' e ok ( doar ca se cam prosteste ) si da..inca un argument ca sa l fac "comod" DECI DATI VA CU PAREREA LA CE AM ZIS DESPRE EL rolling on the floor *****si dau funda aia pe care o vreti voi*** rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Voicu_Rus_1948 a răspuns:

Interesant!
la varsta asta e putin prea devreme pentru. asemenea intamplari. Cred ca mai trebuie asteptata putin o oarecare maturizare, fiindca altfel vor iesi toate alandala.
E firesc sa-ti placa de cineva, indeferent la ce varsta te afli dar lucrurile nu trebuie fortate. Am impresia ca nu ai gasit (sau nu ai cautat) persoana potrivita. Cand se va intampla acest lucru toate vor evolua firesc de la sine, bineinteles totul trebuie sa fie reciproc. E bine sa existe seriozitate in relatiile cu cei din jur, pentru. ca ce oferi aia primesti si invers. De asemeni o supa reincalzita de mai multe ori isi pierde aromele, asta apropo de relatia care se tot strica si apoi iar se reia prin impacare. In scoala sau oras mai exista in mod sigur baieti potriviti varstei tale dintre care sa-l poti alege pe cel mai bun pentru. preferintele tale. E un lucru ft. bun faptul ca inveti bine. Ideal ar fi sa fii in primul rand prietena cu parintii sau bunicii tai si sa le poti cere sfatul potrivit de fiecare data cand e cazul. Ei au o experienta de viata care i-ar ajuta sa-ti dea sfaturi potrivite.
Mult succes in continuare la scoala dar si in viata.

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ce roman...laughing