| erik a întrebat:

Dupa o mica pauza revin si eu cu o intrebare a carui subiect, zic eu, e foarte revoltator. Ce opinie aveti despre odraslele marilor "directori" ai Centrelor de Plasament respectiv ai Caselor de Copii, care isi permit sa stea fara slujba, mancand din hrana copiilor, imbracandu-se cu hainele provenite de la ajutoarele pentru copii, sunt tinuti in facultati pe fondurile destinate nevoilor celor fara parinti, merg in statiuni si la Mare bagand mana pana la cot in vistieria care acopera necesitatile orfanilor?
Ca sa va simtiti indignati la fel ca mine, trebuie neaparat sa cunoateti personal o asemenea odrasla, infumurata care s-a deprins sa zica catre unul si altul:"uite acolo un caz social!"Nu credeti ca de fapt ei insisi, care au toate conditiile pentru a-si asigura singuri hrana cea de toate zilele, sunt un caz social?

Răspuns Câştigător
| Leon a răspuns:

Salut, am auzit astfel de chestii cu ceva timp in urma. totusi nu sunt in cunostinta de cauza, vad ca esti o persoana "agreabila", un cetatean moral. Stii cum e prostia nu are limite, iar Romania e plina de astfel de paraziti, sunt ca microbii aia de la reclama cu detergentul ala pentru WC(nu stiu cum se numeste), sunt bine pusi si fara scrupule. Mi-ar placea sa imi dai mai multe detalii, ast raspuns.

2 răspunsuri:
| erik explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Stiti cum e? fraierii astia se eschiveaza, sar in scena cu "stralucirea" lor pe spatele altora, fara sa-si dea seama ca atrag privirea asupra lor si atunci, normal te intrebi,"bai omule, asta nu pare un om de bani gata si atunci de unde naiba are bani ca nu munceste? Bine ar fi ca cei din-afara care trimit ajutoare pentru sarmanii copii, sa stie ca exista niste lepre de oameni care profita de pe urma lor si apoi tot ei se cred niste buni afaceristi, numai ca ei doar se acopera cu aceste minciuni pentru a nu starni suspiciuni, stiti cum e:"atentie regia...va rog filmul".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...stiu si eu o asemenea "odrasla", cum zici tu. e fara slujba, se lauda ca face nu stiu ce mama draq de afacere, dar nu face altceva decat sa repete de la luna la luna si de la an la an, aceeasi bomba plina cu bani care a dat peste el.se lauda ca merge la Mare cu iubita, bineinteles dupa ce trecut pe la casieria centrului de plasament, unde lucra parintii, deh...asta e problema lor, ei nu cred niciodata ca vor fi trasi la raspundere, dar stai linistit ca li se infunda si lor.Bravo Leon, mi-a placut raspunsul tau, cu toate ca mi-ai dat senzatia, ca tare mai esti lovit intr-o coarda sensibila.