| Ccyybubu a întrebat:

Dacă faci sex protejat timp de 2-3 minute exista riscul să rămână partenera gravidă?
Am o problemă ca ea se simte ciudat și stomacul ei este zgomotos mereu de câteva zile de atunci. Țin să precizez ca nu a vomitat sau ceva

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu sex protejat de la cap la coada, nu sunt sanse de gravidie.

Sa stii si tu ca penisul intra in vagin femeii, nu in stomacul ei, deci zgomotul din burta ei este strict de la ce manaca si ce bea, nu de la sex!

| dullcat a răspuns:

Sarcina nu se manifesta prin stomac zgomotos.Primul semn e de obicei lipsa menstruatiei pe luna in curs, dar chiar si atunci pot fi exceptii.Ce varste aveti?

Si da, risc poti spune ca exista mereu, fiindca prezervativul protejeaza doar in procent de 98% contra unei sarcini.Asta inseamna ca din 100 de femei care fac sex, cu prezervativul folosit corect de catre partener, doua din ele tot vor ramane insarcinate.Sunt date reale pe care le poti cauta pe internet.

| Robert2526 a răspuns (pentru dullcat):

"Asta inseamna ca din 100 de femei care fac sex, cu prezervativul folosit corect de catre partener, doua din ele tot vor ramane insarcinate.Sunt date reale pe care le poti cauta pe internet."

Zici tu ca daca ai face un experiment, si ai aduna 100 de cupluri si ar face astia sex, cu prezervativ, folosit corect, 2 femei ar ramane insarcinate? laughing)

| dullcat a răspuns (pentru Robert2526):

Zic ca iar te iei de ce spun eu, fara sens.Esti liber sa cauti pe net si sa iti faci propriul studiu, ca doar tu doresti sa demonstrezi ca este fals, nu eu. laughing

| Robert2526 a răspuns (pentru dullcat):

Ma iau de ce spui tu de drag, imi esti draga, esti printre putinii useri pe care ii apreciez sincer. Stiu probabil toate studiile pe acest subiect...niste mizerii. 2% rata de esec este imens, statistic vorbind, e o aberatie. Niciun studiu nu e serios sa stii, sunt pline de baliverne. Te apreciez sincer si apreciez si ceea ce faci pe acest site, este favorita mea dar imi place sa te si necajesc uneori. Nu mai lua toate studiile ca fiind serioase, analizeaza modalitatea de studiu si o sa vezi ca sunt niste prostii. Un prezervativ folosit corect, te fereste de sarcina aproape de 100%, riscul este neglijabil.

Hai sa luam logic lucrurile. asa babeste.

avem aproximativ 4 milioane de femei intre 15 si 49 de ani.
presupunand ca macar odata pe an fac si ele sex ar rezulta numai putin de 80.000 de copii rezultati din astfel de accidente.

mergem mai departe si vedem ca in Romania, avem in 2023 putin pesre 150.000 de nasteri.

Daca e cum zici tu, ca 2% din femei raman insarcinate folodind prezervativ. adica 80.000 de bebelusi din 150.000 s-au nascut asa. inseamna ca e mai probabil sa ramai insarcinata folosind prezervativ decat fara happy

| dullcat a răspuns (pentru Robert2526):

Hmm, ok, la asta nu ma asteptam? laughing Apreciez. Daca dau peste un studiu incerc sa citesc printre randuri, fiindca in mod clar nu pot pretinde sa cunosc tot limbajul ala stufos stiintific, mai ales in alta limba, daramite sa il interpretez corect.Asadar ma bazez pe altii sa explice in limbajul comun si pe articole care par cat de cat serioase.Si da, sunt constienta ca toate studiile sunt extrem de restranse, pentru cazuri particulare, interpretarea lor gresita de catre persoane necalificate fiind adesea motiv pentru fear mongering, dar o doza de pericol nu le strica mai ales adolescentilor care nu constientizeaza mai nimic.La modul general eu nu stiu sa fi citit de vreo metoda contraceptiva 100% eficienta de una singura, in afara de abstinenta. laughing Maidegraba daca sunt combinate e safe.Si ma rog, ascunzand lucrurile sub pres nu rezolvam nimic, mai bine sa fie transparenta si sa zicem pe nume.Cel mai probabil ai dreptate, but still?

| Emilian65 a răspuns:

Dacă sexul este protejat, este imposibil sa rămână gravida.

| Miruna333 a răspuns:

Sex protejat, lipsit de accidente= 0 sanse. Nu conteaza minutele sau pozitiile. Daca era neprotejat, era altceva. Daca ar ramane gravida, nu are imediat greturi sau sa simta nu stiu ce chestii. Asociati alte simptome cu simptome de sarcina. Poate e o indigestie

| MoldoveanuSpermazaurus1999 a răspuns:

Ai incercat si anal? Poate are constipatii. O seara linistita va doresc