| anonim_4396 a întrebat:

BUNA, TPU! dupa primul contact sexual nu am sangerat.adica nu mi s-a rupt himenul... dupa asta am avut numerate contacte sexuale, dar nu s-a rupt...imi poate da si mie cineva vreo explicatie. dau fundita la explicatia cea mai buna

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai himen elastic care se va rupe doar la prima nastere vaginala. mai exista posibilitatea sa fi avut un himen foarte subtire si prost vascularizat care sa se fi rupt fara sangerare, sa nu fi avut himen din nastere sau sa fi avut un himen rupt anterior (din cauza unui exercitiu fizic, de exemplu).

5 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Chiar daca nu ti-a curs sange, himenul s-a rupt. Nu la toate ne curge sange. Unora le curge ft putin, altora deloc. Depinde de organism...

| Allexandraaa a răspuns:

Tsi s-a rupt himenul doar ca nu ti-a curs sange. Nu e neaparat sa iti curga. Nu scrie nicaieri asta happy Depinde de la organism la organsim. Mie mi-a curs dupa cateva ore. Nu in timpul actului. La alte fete le curge pe loc. tongue Deci chestia asta depinde de la fata la fatawinking. Sper ca te-am ajutat kiss.

| adryana_6040 a răspuns:

Vreau sa-ti spun ca o data ce ai avut un raport sexual, nu poti fi virgina, pur si simplu nu la toate fetele se manifesta in acelasi fel pierderea virginitatii, la 98% le curge singe dar la 2% nu. Daca ai facut de mai multe ori si nu ti-a curs inseamna ca tu faci parte din categoria aceia de 2% si nu trebuie sa te sperii pentru asta.

| foxeye a răspuns:

Nu la toate femeile atunci cand se rupe himenul curge sange. sau nu curge atat de mult. Asa cum pe altele si le doare si pe altele nu. Fiecare organism e diferit.

| adrisss a răspuns:

Bunahappy. depinde de la persoana la persoana nu trebuie neaparat sa sangerezi daca ti se rupe himenul... depinde si de penetrare cat de adanca a fost, dar nu te speria daca nu s-a rupt inseamna ca e foarte elastic dar daca spui ca nici dupa te asigur ca s-a rupt doar ca nu a curs sange p.s. si mie mi s-a intamplat la fel stai linistita totul e ok