| anonim_4396 a întrebat:

Himenul se poate reface daca a fost rupt, dar nu prin contact sexual?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Nu. Himenul nu este un tesut regenerabil, deci nu se va mai reface niciodata. Totusi exista o procedura chirurgicala care il poate face inapoi.

Be smart and take care.

20 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

La doctor se reface! ce dracu' crezi ca-i aici? nu e ca si cum te-ai lovi si ti se reface tesutul! doamne, copii, ce-i in capul vostru, in afara de nimic?!

| Ea12345 a răspuns:

Nu. Sau doar printr-o operatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, printr-o operatie

| Matt24 a răspuns:

Natural nu.Dar la anumite persoane poate fi foarte elastic astfel incat sa nu se rupa.

| unarab40 a răspuns:

Rupt cum? explica sa stiu sa raspunzi,,, de reparat se poate nu e greu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Himenul rupt NU se "reface" singur!
NU contează cum a fost rupt.

Dar, POATE fi "reconstruit" prin operaţie de HIMENOPLASTIE - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poftim link 'lectura placuta http://www.sminfo.ro/......costa.html

| grab a răspuns:

Da, se poate reface chirurgical si multe vedete din showbizz-ul actual inca fraieresc cocalarii in felul asta.
Dar, un baiat destept isi da seama daca *** second-hand poate sa fie mama operatiei happy
Bafta!

| DarkBlood32 a răspuns:

NU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cum.se poate.dar de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Odata in viata esti virgina!
Himenul odata rupt, nu se mai poate reface!
Te pup!

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu, himenul odata ce a fost rupt nu se mai reface niciodata.

| alexutzaTaa a răspuns:

Bai da cei cu raspunsurile astea ca ma enervezi poate sia bagat un creion acolo si s-a rupt trebuia sa te bagi tu in seama

| iamthewildyouth a răspuns (pentru alexutzaTaa):

Stai calmă fătucă, nu am precizat cum s-a rupt şi nu te priveşte. Dacă n-ai cum să mă ajuţi nu comenta.

| alexutzaTaa a răspuns (pentru iamthewildyouth):

Sigurrr...

| elComandantee a răspuns (pentru alexutzaTaa):

Enervează-te că mie îmi plac fetele când sunt enervate happy

| alexutzaTaa a răspuns (pentru elComandantee):

Vezi alt raspuns de asta asa...

| alexutzaTaa a răspuns (pentru elComandantee):

Ti sa suspendat contul daca ai comentat asa urat rolling on the floor)))

| sk0rpaNNN a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu ariciul sa iti puna fermoar...winking... good luck