| pufuletzandreea a întrebat:

dupa un control si un ecograf se poate depista chisturile sau canceru?

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Este imposibil sa nu se vada asa ceva la ecograf!
Deci, clar, se depisteaza, numai in cazul in care mergi la un medic tampit, nu isi da seama ca ai ceva!

| RMaria31 a răspuns:

Buna, la un ecograf se vad chisturile. Cancerul se depisteaza in urma unor analize in functie de chist, zona etc
Un chist nu inseamna cancer, nu te panica happy

| adelina9992 a răspuns:

Buna! Dupa un ecograf se depisteaza chistul iar acesta daca e mare necesita operat(atunci vor depista doctori daca e canceros sau nu).Si eu am avut chist si e naspa operatia.