| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU! E vorba de o chestie prosteasca, dar pe care nu înţeleg.Va rog,HELP! Un tip din liceu mă priveşte mereu când ne întâlnim pe coridor,iar colegelemele au impresia că mă place, dar nu stiu ce sa zic...Am fost până la el în clasa într-o zi,fără să ştiu că învaţă acolo şi colegii lui plecau. Când m-a văzut m-a întrebat cu ce mă ajută,apoi eu am luat ce aveam nevoie, iar el a stat la uşă până am ieşit eu.Mereu îmi zâmbeşte când mă vede.De vreo săptămână mă tot sâcâie cineva cu apeluri.Azi imi zice că e Andrei, mâine Dan şi tot aşa.La un moment dat mi-a dat al doilea prenume al lui, apoi s-a prezentat ca fiind cel mai bun prieten al lui.Nu stiu ce să mai cred...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur te place doar ca probabil nu stie cum sa se comporte cu o fata.

Daca il placi, iesi cu el si vezi cum merge intalnirea. Daca nu, atunci spune-i sa nu te mai caute. Este simplu.

Sper ca te-am putut ajuta happy

| NameHarris a răspuns:

laughing) Da ce ai vrea cand te vede sa bage capul in pamantlaughing)

| unrequitedlove a răspuns:

Eu cred ca el chiar te place, dar e prea timid ca sa recunoasca acest lucru...incearca sa vorbesti cu el, vezi ce vrea cu adevarat. happy