| Blackwoman27 a întrebat:

Este a2a oara cand imi vine menstratia, mi-a venit luni seara cam pe la ora 22:00 si noaptea mi-a curs o picatura, la fel si cand mi-a venit pentru prima oara menstratia, marti(ieri) am avut o menstratie abundenta dar seara mi-a curs tot o picatura, astazi am avut o menstratie medie spre scazuta.
Intrebarile mele sunt:
De ce nu imi curge noaptea aproape de loc?
fundita!
NUMAI NU CERE!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E normal, in timpul zilei cat timp depui orice efort fizic sa curga.Noaptea,corpul e in repaus si la orizontala, curgerea e aproape oprita, daca ai continua sa mergi sau sa stai la verticala ai vedea ca nu se opreste nici noaptea.
Nu ai nici un motiv de neliniste.E fiziologic.

| Азбука a răspuns:

Si menstruatia a devenit problema nationala...

| T4ny4 a răspuns:

Pentru ca daca nu depui efort fizic, nu faci bai fierbinti nu vei avea hemoragii puternice.Hemoragia este produsa de ruptura unui ovul de pe ovar,Acea ruptura este ca o rana pe care daca o lasi sa se vindece fara sa faci efort sau sa faci orice gest care ii va intarzia vindecarea,procesul de vindecare va fi mai rapid.E normal sa-ti vin cand mai mult cand mai putin pentru ca,corpul tau elimina ovulul si hemoragia produsa de ruperea acestuia. Iarasi o explicatie ar fi,pozitia corpului,Stand culcata, nu-ti va curge pentru ca in pozitie orizontala va ramane acolo. Ziua cand te ridici in pozitie verticala, sangele se va scurge pe canal iesind afara big grinnu stiu daca ai inteles pentru ca sunt la munca si vb asa intre clienti dar sper ca te-am ajutat big grin

| xXx_6966 a răspuns:

Pai uite.tu inca te dezvolti.Asai la inceput.peste vreo 1, 5 ani o sa ti se stabileasca si va fi de fiecare data la fel. Funda?

| frumusikgirl1 a răspuns:

Pentru ca ti se va opri in curand de aia iti curge putin seara:pe

| Blackwoman27 explică (pentru frumusikgirl1):

Nu este adevarat,cand mi-a venit prima oara m'a tinut o saptamana dar noaptea,nu seara, seara imi curge normal, noaptea nu imi curgea aproape de loc ca si acum.
Si inca un motiv pentru ca raspunsul tau nu este de folos:
Cand mi-a venit (luni) tot putin mi-a curswinking

| Loola_9927 a răspuns:

Sincer, asa mi se intampla si mie. Ziua imi vine normal, iar noaptea deloc sau foarte foarte putin.
Nu te ingrijora, nu e nimic in neregula! :*
Doar ca asa e menstruatia la tine... poate si la altele!
Sper ca ti-am fost de ajutor, sau macar te-am facut sa nu mai fii ingrijoratabatting eyelashes!

| papusikatha a răspuns:

Stai linistita, eu am 10 ani de cand am menstruatie si mie mi se intampla sa nu imi curga noaptea, pentru ca stai lungita si e normal sa nu curga prea mult, mie mi se intampla sa imi intarzie si cate 2 luni, daca esti la inceput e normal pana se regleaza corpul tau.