| anonim_4396 a întrebat:

Este un baiat la scoala pe care il plac ff mult..cam de 1 an jumate.E saten cu ochi verzi :X. Eu o mai am si pe prietena mea cea mai buna, Adda. Uneori el se uita frumos la mine, si imi zambeste sau rade, imi pune piedica, glumeste si rade la glumele mele pa prinde de mana si ma strange, sau ma gadila in fata celorlalti sau cand mergem pe undeva. la film etc. Dar cand e prietena mea sau alti 2 baieti mai fustangii incepe sa fac misto..Si face exact aceleasi lucruri si cu prietena mea in afara de ultima parte. Si ei ii place de alt baiat de care mi-a placut si mie.( Ei i'au placut toti baietii care mi'au placut si mie) Si el a intrebat'o pe Adda daca vrea sa fie cu el de mai multe ori. Si ea de fiecare data nu ii raspunde sau iesea de pe fb sau mess...Si ea zice ca nu ii place de el dar daca nu ii place atunci de ce nu ii raspunde cu "nu' la intrebare? Sau dc sta pe langa el? Si el cand e cu Adda sau cu baietii aia 2 incepe sa faca misto de mine. Mie mi se parea corect ca Adda sa ii raspunda cu ceva. sau macar sa imi recunoasca mie ca il place nu sa se dea pe langa el atat..Si el mereu o intreaba daca e suparata si ea ii zice ca nu. si el s-a suparat de cateva ori pe mine din cauza ei (poveste lunga oh go on ) Si acum nu stiu ce sa mai fac. Mie imi place mult de tot de el. Si..in excursie jucam sticluta si m-am sarutat cu el de vreo 6 ori..Si mi-a placut :X Dar ei nu s'au sarutat niciodata..si incep sa cred ca ea mai mult isi bate joc de el.Voi ce credeti despre toata povestea asta? E corect ce face ea?

P.S : Multumesc ca ati citit tot :* Dau funda + voturi tuturor happy

6 răspunsuri:
| stark47 a răspuns:

Esti inca foarte tanara din ceea ce mi dau seama.insa,e o perioada de formare a caracterului foarte importanta.incearca sa gandesti mai mult la rece inainte sa o dai in disperare. daca te as intreba exact de ce vrei sa stai cu el?! un raspuns foarte concret nu mi ai putea da. daca iti place de baiatul ala, vorbeste cu el, spuei ca l placi si ca vrei sa stii ceea ce simte el in legatura cu tine

| becka133 a răspuns:

Heii, mersi de sfat :* happy

| TheMotanel a răspuns:

Baiatul te place, vorbeste cu el.
Las-o in pace pe Adda sa faca ce vrea ea; concentreaza-te pe baiat ( spune-i ca vrei sa fii cu el ).

| becka133 a răspuns (pentru TheMotanel):

Stie ca il plac si totusi profita de asta la maxim. Si o data m'a pus sa o intreb pe Adda daca vrea sa fie cu el si eu m-am simtit extrem de prost..Si m-am gandit ca poate incerca doar sa ma faca geloasa. big grin

| TheMotanel a răspuns (pentru becka133):

Daca e asa imatur ar fi mai bine sa cauti altul.

| Hudea_Liviu_1962 a răspuns:

Este o poveste fără început şi fără sfîrşit.