| heiii a întrebat:

eu as vrea sa imi schimb prenumele.mi se pare prea banal,comun si mai ales,nu mi se potriveste.(Andreea).da,cred ca toti veti incepe sa imi ziceti ca este un nume frumos,dar na! gusturile nu se discuta. m am interesat si chiar mi l voi schimba. m am gandit la numele,,celina". se citeste,selina". imi puteti da idei? as vrea un nume interesat,destul de usor de pronuntat. poate fi de orice fel : italienesc,spaniol, romanesc, etc...

15 răspunsuri:
| TrustStyle a răspuns:

Bianca,Diana,Gabi,Maria-Maricicooo=]]
Nu sugerez sa-ti schimbi numele, deoarece persoanele cu care te cunosti s-au obisnuit cu numele de andreea.si pe mine ma cheama andrei, dar e chiar tare=]; o; x

| cυρcαкє a răspuns:

Buna

Coincidenta! Si pe mine ma cheama Andreea, nici mie nu-mi place numele. Ma rog... Mai jos ai o lista cu nume, care poate ti-ar placea, cel putin mie imi plac mult :

- Nicole
- Diana
- Rebecca
- Sore
- Karyna
- Aisha
- Alessia
- Christy, Kristy (astea doua imi plac cel mai mult)
- Delia
- Katy
- Bianca
- Loredana
- Ramona
- Sophie

Cam atat... Si numele Celina este frumos dar sincer nu-mi place asa de mult, dar acum na, fiecare cu parerea lui. Poate iti place ceva din lista mea :d

Sper ca te-am ajutat. Pa-pa!

| XDeiutzaX a răspuns:

Hei ma cheama Andreeafrustrated si in + nimeni nu te va striga asa din moment ce sunt obisnuiti cu numele tau real(Andreea)Andreea inseamna razboinic si provine din limba greaca daca vrei sa stiihappye un nume frumos si ar trebui sa fi mandra sa-l porti.Din moment ce PARINTI tai ti-au dat numele ar trebui sa-l pretuiesti nu sa le arati ca esti in potriva lor...

| heiii explică (pentru XDeiutzaX):

Hmm..nu fi asa de sigura ca nu ma va striga nimeni asa. dacaa le impui..si nu le mai raspunzi cand te striga asa, sa vezi ce repede invata. si da, stiam semnificatia numelui si putin imi pasa.parintii nu s au gandit daca mi se potriveste numele asta. imi face pe creier doar cand il aud.

| XDeiutzaX a răspuns (pentru heiii):

Na in fine daca vrei cateva uite unele frumoasebig grinaria, Anca, Izabela, Nini, Vicky etc.

| Ibanez a răspuns (pentru heiii):

Cum iti poti schimba numele? Vreau si eu rolling on the floor

| Hasss a răspuns:

Eu stiu unu si mai misto Virginia... laughing))

| EuSuntPrezent a răspuns (pentru Hasss):

Asta e Cel mai bun... Daca te mai cheama si "Vaca Grasa"...e perfect.laughing

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru Hasss):

Ce-i de ras aici m la numele acesta? desteptule! E un nume ca toate numele!thumbs down.Pe sora mea o cheama asa si e un nume frumos! Sa nu mai aud comentarii prostesti la numele acesta.

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru EuSuntPrezent):

Poate vrei sa spui ca pe tine te cheama asa si ti-se spune vaca grasa?rolling on the floor

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Mie imi place numele Nicole :X Acum depinde si de gusturile tale. E alegerea ta happy

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Vrei sa-ti schimbi un nume atit de frumos pentru un nume ca celina care este foarte urit? cred ca ve-i regreta.

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Vanessa,Antonia,sunt preferatele mele

| iLi3 a răspuns:

Ei bine problema e ca, dupa ce til vei schimba, vei regreta schimbarea. Tine la numele tau! Schimbinduti numele dupa parerea mea, jignesti parintii. Acestia ti-au dat numele, nu tu ti l-ai ales. A fost un motiv sa te numeasca cu acest nume divin.

| Pluto_Nemek_1993 a răspuns:

Hey... As vrea sa imi schimb si eu numele... Imi spui te rog de ce acte am nevoie si unde trebuie sa merg? Peace and love!