| heiii a întrebat:

eu as vrea sa imi schimb prenumele.mi se pare prea banal,comun si mai ales,nu mi se potriveste.(Andreea).da,cred ca toti veti incepe sa imi ziceti ca este un nume frumos,dar na! gusturile nu se discuta. m am interesat si chiar mi l voi schimba. m am gandit la numele,,celina". se citeste,selina". imi puteti da alte idei? as vrea un nume interesant,destul de usor de citit si de pronuntat. poate fi de orice fel : italienesc, spaniol, romanesc, etc.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-ti poti schimba prenumele doar fiindca nu-ti place, nu ai un motiv intemeiat pentru asta. Numai bine!

| AndreiGabi a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc asa ca iti spun si eu : este un nume frumos Andreea happy (daca te chema "Florica" "Ivana"hee hee te intelegeam). Gusturile se discuta, mofturile in schimb...
Selina?(daca o sa te strige prietenii "Ţelina" sa nu spui ca nu te-am averitzat) Daca preferi acest nume in defavoarea numelui "Andreea"...imi este teama sa iti dau cateva sugestii. Totusi, ceva ce mie mi se pare ca suna bine : Beatrice, Rebeca, Lorena, Eliza... Bafta!

| SweetSacrifice a răspuns:

Jessica
Ivana
Rebeca
Beatrix
Belisma
Bliss
Corliss
Hope
Lovette
Alessia
Nevada

Numele pe care l-ai ales este foarte frumos. happy

| heiii explică (pentru LostInBubble):

M am uitat dejawinking vreau raspunsuri, nu linkuri.

| LostInBubble a răspuns (pentru heiii):

Liana. happy
Camelia (Cami)
Sonia
Gabriela
Carina
Alice
Maya, Clara, Ema, Donna, Rebeca
Cassandra
Arianna

| razvyx a răspuns:

Nu mi-a lua in nume de rau insa mi se pare o tampenie ceea ce vrei sa faci.
Andreea este un nume super.
Ca chestie, sa stii ca daca iti vei schimba numele nu vei fi mai interesanta sau mai smechera pentru prieteni sau familie, ba mai mult ii vei afecta sufletesc printrun capriciu de copil.
Dumnezeu a creat omul
Omul a creat prostia