| ๓єllเครtคг a întrebat:

Eu, care credeam ca nu voi avea probleme niciodata in dragoste, iata ca vin si eu cu o problema. Eu cunosc un baiat din clasa a 4 a, Catalin. Mi-a devenit prieten si am petrecut cu el fiecare minut al verii trecute. El insa s-a mutat la Bucuresti si nu am mai tinut legatura. Mai acum 2 zile, sa aflu ca a venit. Ne-am si intalnit si parea total schimbat: vorbea urat, se comporta ca un porc si era foooooarte lenes. Insa eu am cam inceput sa-l plac.
Mai am un baiat, Valentin, care vine aici numai in vacante. E putin nesimtit, in rest e dragut aseara mi-a dat o acadea ceea ce a insemnat muuuult pentru mine si i-am povestit despre sora unui baiat despre care am zis ca e frumoasa, iar el a adaugat ca e la fel ca mine. M-am certat putin cu el dar ne-am impacat. Mai are un frate mai mare care nu prea il lasa in pace, dar totul se rezolva cu timpul. Alaltaseara, m-am imbracat foarte elegant si mi-am desprins parul si el a ales sa fie in echipa mea la volei. Dar singurul lui defect este ca striga dupa fete mai mari doar pentru a ma face pe mine geloasa. Nu mai stiu pe care sa-l aleg. Voi ce ma sfatuti? Aaaa, am uitat sa mentionez, Catalin pare a avea mai mult o iubita la Bucuresti decat Valentin care vrea sa ma faca geloasa scriind mesaje in gol de genul:" cf iubito?"
Deeeeeeci, voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

Normal ca daca Catalin s-a mutat in Bucuresti a devenit asa. Bucurestiul transforma pe toti in niste tampiti. Spune-i ca il placi pe Valentin, iar daca te face geloasa despartete de el din aceasta cauza, poate asa nu o sa te mai faca. Sau ce as alege eu ar fi sa scap de toti si sa fiuindiferenta fata de ei, asa stiu ca nu o sa sufar in viitor. Mai exista baieti pe lumea asta!

| MishikiCrisy a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Aici vream sa scriu: spune-i lui Valentin ca il placi pe el (Valentin).

5 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Hmmm... Din punctul meu de vedere cel pe care ar trebui sa-l alegi este Valentin, totusi acum depinde de tine. Tie iti place de amandoi dar nu-l iubesti pe nici unul, altfel ai fi stiut pe care sa-l alegi fara sa mai stai pe ganduri.

| Flyn a răspuns:

Buna.
Baietii astia...:-

| Ochiverzui a răspuns:

Alegel pe ala cu acadeaua.Ala e mai
dulce.

| AndraBlue14 a răspuns:

Pai ori il alegi pe Valentin, ori pe niciunul. happy Succes!