| JoannaCh48 a întrebat:

Buna,TPU! Eu cu iubitul meu ne-am gandit acum o saptamana sa facem dragoste.Suntem de un an impreuna si chiar il iubesc.Si eu sunt virgina si el nu mai facuse inainte sex.Asa ca m-am dus acasa la el si am "incercat" sa facem.El a avut prezervativ si a incercat "sa intre", dar pentru ca m-a durut foarte tare nu am continuat.Nu cred ca m-am dezvirginat, pentru ca nu a curs sange, totusi nu sunt sigura pentru ca stiu ca exista si himene mai elastice.Ma rog,nu am continuat si nici nu s-a intamplat nici macar sa fie pe aproape de a ejacula.Dar tot ma intreb daca exista macar posibilitatea de a avea spermatozoizi pe mana, pentru ca a incercat sa-mi puna degetele in vagin, dar nu ma mai durut deloc.De asta ma gandesc ca s-ar putea sa ma fi dezvirginat si el sa fi avut spermatozoizi pe mana. Exista posibilitatea sa fi ramas gravida doar de la asta? Cum am spus, nu am facut nimic mai mult de a "incerca"sa facem dragoste, dar i-am spus ca ma doare foarte tare si ne-am oprit.Multumesc anticipat!(apropo, am aproape 16 ani si iubitul meu tocmai a facut 16 ani)

14 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

E ok sunteti cel mai apropiat cuplu din cate cunosc ca varsta si e ok. Problema e ca la 16 ani pentru tine ca fata e cam devreme.Dar nu asta e important ci faptul ca tu inca nu esti pregatita.El te-a facut sa crezi asta. Daca nu a-ti lucrat la preludiu e normal sa te doara.Trebuie sa folositi si lubrifianti ca sa mai atenueze din durere. Daca nu si-a dat drumu in tine nu exista posibilitatea de a ramane.Ca sa aiba spermatozoizi pe mana trebuie sa ejaculeze sau sa aiba lichid ejaculator care sa intre in contact cu degetele. Oricum ai grija sa nu mai faci asa ceva.Pe viitor nu face-ti nimic fara.Nu stiu cat si-a bagat el degetele in vagin la tine dar daca nu a curs sange e posibil sa mai fi virgina. Tinand cont ca s-a oprit e si asta un atu.Dar pe de alta parte poti sa ai un Himen elastic si sa curga sange la a doua penetrare. Oricum la tine nici prima nu a existat.Asa ca poti sa crezi ce vrei dar se zice ca la primul contact sexual cu un baiat nu mai esti virgina chair daca ai si Himen elastic.Deci poti interpreta :Sunt fete care nu mai au Himen dar lumea le considera virgine deoarece s-au dezverginat ele fara iubit.Acum nu sti ce sa mai crezi.Dar virgina esti din perspectiva medicala atat cat mai ai Himen!

| aumih16 a răspuns:

Varsta pe care o ai arata ca nu esti chiar foarte pregatita pentru sex dragoste!

| Zabbyel a răspuns:

Daca avea pe mana mai multe picaturi este posibil. daca era un pic sau intre timp a mai curs dupa mana lui nu ai cum ramane gravida happy

| Hαppiηеss a răspuns:

Doamneeee! Nu ai cum sa ramai insarcinata din asa ceva e logic cum ma rog ajungea spermatozoidul acela in uterul tau pana la ovare? Se teleporta? La varsta ta ar trebui sa te preocupe scoala in nici un caz sexul despre care nu ai nici cea mai mica documentatie. Sunteti o generatie de copii fara viitor!

| JoannaCh48 explică (pentru Hαppiηеss):

In primul rand vreau sa-ti spun ca nu cred ca iti pot permite sa judeci si sa scoti concluzii pripite.Ma preocupa scoala intr-o masura in care nu cred ca poti sa spui ca sunt fara viitor.Ca toti oamenii am avut temerile mele, tocmai ca sa nu fac ceva care sa-mi afecteze viitorul.M-am gandit bine si cand am inteles ca nu sunt pregatita, nu am continuat nimic si el a inteles deasemenea.Si te asigur ca am o documentatie foarte buna in ceea ce priveste sexul.Nu stiu daca in Romania copiii au parte de educatie sexula, pentru ca m-am mutat din Romania la 8 ani, dar aici te asigur ca avem asa ceva.Sunt foarte constienta de ceea ce fac si bine informata.Eu am cerut doar un sfat.Stiu foarte bine ca e putin probabil asa ceva, dar am totusi temerile mele.Si cat priveste din nou scoala, am macar bucuria de a stii ca scriu si vorbesc corect romaneste, in timp ce invat in limba greaca, care e o limba foarte grea.Am vazut multi oameni care au inavat in Romania, in tara care in care s-au nascut si nici doua cuvinte nu pot sa lege.Eu am cerut un sfat, nu sa vina oricine si sa judece, pentru ca daca nu stii niste lucruri nu e cazul, ok? Multumesc oricum de raspuns.Sa ai o zi buna!

| Hαppiηеss a răspuns (pentru JoannaCh48):

Serios? Ma fetita daca erai asa bine informata cum sustii nu venei sa pui intrebarea asta tampita aici, bun ai cerut un sfat ti s-a dat daca nu ti-a convenit ca nu era raspunsul la care te asteptai tu e problema ta, cand ti-ai scris viata aici trebuia sa te astepti la multe nu sa sari 5 metri in sus si sa te simti jignita. Asa ca. GURA! ca nu e nimic de capul tau!

| what18 a răspuns (pentru Hαppiηеss):

O cunosti? Sti ce caracter are? Sti tu sigur ca nu este nimic de capul ei? De ce te grabesti tu sa judeci oamenii?

| JoannaCh48 explică (pentru Hαppiηеss):

Si este ceva de capul tau? Adica tu esti cel care judeca si nu poate sa dea doar un sfat si atat.Eu nu ti-am cerut nici sa ma judeci, nici nimic. Daca vrei, imi poti lamuri o chestie care m-a preocupat si cred ca pe multi oameni, chiar bine informati i-ar preocupa situatii de genul asta.In rest,putin imi pasa de parerea ta despre mine,ok? Si daca este o intrebare atat de tampite, de ce te-ai "deranjat" sa-mi raspunzi? Tu, daca te crezi asa de destept/a sau atat de nu stiu cum, nu inteleg ce cauti aici si te certi cu mine? Oricum, eu nu am chef acum sa ma cert cu nimeni si nici nu am chef sa-mi strice dispozitia oameni ca tine.Stii cat de usor te-as putea judeca si eu pe tine? Dar nu ma cobor chiar la un asa nivel.O zi buna din nou! happy

| BlueViP a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, probabil te-a dezvirginat

| 69dacăvrei a răspuns:

Nu am avut timp sa citesc tot dar eu iti zic sa nu faci prostia de a te dezvirgina.

| Shara17 a răspuns:

Pai in primul rand spermatozoizii mor cand intra in contact cu aerul... din cate stiu eu, nu cred ca ai sanse sa ramai gravida adica nici daca te-a dezvriginat nu esti sigura, plus ca ai zis ca avea prezervativ deci nu ai de ce sa iti faci griji. happy

| NewTextDocument a răspuns:

In primul rand, daca erai asa bine informata cum spui tu. probabil iti dadeai seama ca nu ai cum sa ramai insarcinata. Iar in al doilea rand, spun ca faci o mare greseala ca iti incepi viata sexuala de la varsta asta. In general relatiile de la varste fragede nu dureaza mult...si asa pe la o varsta mai inaintata te trezesti cu N relatii esuate.
Si apropo cunosc fete foate destepte (ma refer ca invata foarte bine la scoala) insa pe plan sentimental sunt duse de nas de baietii si in principiu sunt considerate curve. deci...

| JoannaCh48 explică (pentru NewTextDocument):

Stiu ca e putin probabil sa fi ramas insarcinata, dar am vrut sa aud si alte pareri.Eu m-am gandit foarte bine inainte de asta.El a asteptat pana sa fiu eu pregatita.Mi-a zis ca si daca nu sunt, nu o sa se schimbe ceva intre noi.Nu m-a grabit.Cand am fost acasa la el, doar am incercat sa o facem, dar cand mi-am dat seama ca inca nu sunt atat de pregatita pe cat credeam, ne-am oprit si el nu a mai insistat sa facem nimic.M-am gandit bine tot timpul asta si am inteles ca am toata viata inainte si ca nu trebuie sa ma grabesc cu asta.Nu am planuri sa mai repet asa ceva curand.Ma rog, eu nu prea am inteles ce ai vrut sa spui cu ultima fraza, dar in orice caz...

| NewTextDocument a răspuns (pentru JoannaCh48):

Te inteleg. insa, nu trebuie inclus sexul neaparat intr- o relatie de la o varsta frageda. Ce e atata graba? nu vine sfarsitul lumii. o sa ai timp suficient sa faci dragoste. In zilele de azi este o presiune foarte mare pe fete. toti baietii incearca sa aiba in fiecare relatie parte de placeri. insa, ti-am zis, prin faptul ca nu o faci, dai dovada ca ai un caracter puternic si ca rezisti tentatiilor si influentelor din jur.