| Giulia97Anna a întrebat:

Eu plac un baiat care este la acelasi liceu cu mine.Problema este ca nu am vorbit cu el niciodata, si el este si boboc, cred ca are 14-15 ani, iar eu am 16 ani, fac 17 in iunie.Eu cred ca daca ma bag in seama cu el,el ma va refuza,asa cum au facut si alti baieti cu mine sad Desi,l-am prins ca se uita odata la mine laughing ce naiva sunt,stiu, doar se uita la mine, ma rog.Si chiar daca sa ziceam ca ma place,probabil nu va vrea sa fie cu mine pentru ca sunt mai mare ca el,insa eu nu o vad ca o problema, mai ales ca eu nu-mi arat varsta, dar cred ca pentru el va fi o problema.Am vorbit cu o prietena si a zis ca o sa ma ajute in asa fel sa vorbesc cu el,si o sa vorbeasca si ea cu el,nu stiu chestii de genul, sa ne cunoastem mai bine happy Voi ce credeti ca ar trebui sa fac, imi cer scuze pentru greseli.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu de ce ești așa disperată de viață?
Chiar ești pregătită pentru o relație?
M-ai că n-aș crede!
Vezi să nu-ți salte prietena pe Făt Frumos!
Pa, pa.

| Giulia97Anna explică (pentru Legiuitoarea):

Frate,mereu imi dai niste raspunsuri de genul asta la intrebarile mele cu tema aceasta? Ce este in neregula daca imi place de un baiat? Sunt anormala, sau ce?

| Nicky29 a răspuns:

Incearca sa te faci remarcata de el, loveste din "greseala" de el. Sau il intrebi daca are un foc chiar dac nu fumezi iti iei o tigare la misto si incerci nu trebuie sa stii el daca fumezi sau nu.Important este sa faci ceva care sa te determine sa vorbesti cu el, nu te duce sa ii zici direct ca iti place de el ca pe urma o sa aiba un avantaj si o sa profite de el in fata ta.

| Adbbmsh a răspuns:

Atunci. il intrebi ce parere are despre tine, daca nu te place iti vezi de drum laughing asa se procedeaza in zilele nooastreee

| Love4Music a răspuns:

Daca ti la el spune-i si lui asta.
Nu astepta oportunitati, pana vin aceastea flacara iubirii se poate sterge sad

| Giulia97Anna explică (pentru Love4Music):

Dar majoritatea baietilor in ziua de azi daca le zici ca-i placi, ei profita de asta, am patit-o pe propria piele sad

| Love4Music a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Profita profitorii, acum nu ai cum sa iti dai seama dar pe parcurs fi atenta daca face sacrificii pentru tine, asa e cel mai evident daca tine la tine sau nu.

Daca gaseste tot felul de scuze idioate ca sa nu va intalniti relatia numai are rost sa fie continuata.

| robyrdv a răspuns:

Eu zic sa te bag in seama cu el mai intai imprietenitiva dupa ce il conosti mai bine mult mai bine ii spui ca il placi iti sun sigur oricarui baiat ii plac fetele mai mari decat el