| deadman a întrebat:

Plac o fata, nu stiu daca si ea ma place, de fapt nu sunt sigur. Cand ii spun buna, imi zambeste si ma saluta (dar nu tot timpul), am prins-o de cateva ori uitandu-se la mine, iar cand ma vede prietena ei in statiea de autobuz sau pe hol la liceu, ii spune si se uita dupa mine. Cand astept autobuzul doar eu cu ea, corpul ei e in mare parte indreptat spre mine, mai ales cu varful picioarelor si cu soldul, chiar daca se uita in alta parte, rade sau zambeste la majoritatea lucrurilor pe care le spun, si mi-a dat si numarul de telefon si a parut destul de incantata (adica i-am dat telefonul sa-si scrie numerul, a zis ca nu il stie si sa il dau eu pe al meu, dupa care mi-a dat un bip si asa am facut rost de el), dar cand vorbesc cu ea am impresia ca numai eu pun intrebari, adica ea ma intreaba ce fac sau chestii de genul, iar eu ma can chinui sa tin conversatia in viata. Dupa ce am vorbit cu ea o singura data in realitate, am invitat-o pe facebook undeva (stiu ca nu e ok pe facebook), si a zis ca nu poate ca se duce la o prietena. De atunci am mai vorbit cu ea si pare ca e mai deschisa in preajma mea. Iar acum cateva zile, i-am dat un mesaj sa ii spun ca se inchide scoala, sperand ca o sa inceapa o conversatie, si nu am primit nimic inapoi, nici pe facebook, supa care i-am zis ceva tot in legatura de asta pe facebook de data asta, si mi-a raspuns cerandu-si si scuze ca nu mi-a raspuns spunand ca nu mai are mesaje (si nu prea o cred). Si pe facebook acelasi lucru, am impresia ca numai eu pun intrebari, parca as fi un angajator si sunt la un interviu. Nu prea stiu ce sa fac. Din semne cred ca ma place, dar pentru ca nu ma intreaba nimic, am impresia ca nu e interesata. Voi ce credeti? Ma place? Credeti chestia cu mesajele? De ce nu ma intreaba numic in afara de ce faci?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este posibil ca ea sa te placa, dar nu te astepta ca ea sa vina si sa-ti sara in brate. Ea asteapta ca tu sa dovedesti ca esti un baiat capabil de a o cuceri.

| VineMiticaBossu a răspuns:

Din cate vad analizezi prea mult.Lasa-te purtat de val, abordeaz-o, vezi unde merg lucrurile! De asemenea ce ai descris tu acolo par indicii pozitive, de limbaj al trupului dar si in general, ca tipa te simpatizeaza.Nu e neaparat ceva romantic,te poate privi ca fiind amuzant, de treaba, etc.Cel mai bine e sa flirtezi putin, vezi unde te duce situatia iar dupa aceea intreab-o ce simte! Nu uita, fii mereu increzator si de fiecare data cand o inviti undeva intreab-o fata in fata sau in cel mai rau caz la telefon.Bafta multa iti doresc si nu uita, nu evita greselile.Sunt foarte valoroase din ele poti invata multe si in astfel de situatii experienta e cheia.Paa!

| MysteriousSoul a răspuns:

E timida.
Ce faci?

| tigrutu a răspuns:

Este fata man, si mie mi s-a intamplat sa imi placa de un baiat si ma intreba anumite chestii, dar nu ii raspunde-am ca imi era sa spun ceva aiurea sau ceva ce lui nu-i placea, deci, mai bine o intrebi direct daca te place sau nu.BYEEE