| andr3y1995 a întrebat:

eu si prietena mea vrem sa facem sex anal si vreau sa stiu daca exista riscuri pentru ea (fisuri analke saucine stie )

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Depinde ce vârste aveți amândoi, depinde cât de deschiși sunteți față de această practică.
Atâta timp cât există o igienă bună și o comunicare între parteneri totul ar trebui să fie ok.
Folosiți un lubrefiant deoarece anusul nu este lubrefiat natural precum este vaginul.
Comunicarea este cheia, dacă o doare renunță încercați altădată înseamnă că nu a fost destul de excitată sau ai grăbit lucrurile. Totul trebuie să fie treptat, exact ca atunci când ai face dragoste. Înainte de toate repet lubrifiere din belșug, prima dată degetul apoi penisul după ce se dilată anusul. Atâta timp cât faci totul ca la carte nu ar trebui să apară probleme sau neplăceri.
Riscuri sunt destule de la fisuri anale la hemoroizi sau rupturi. Totul ține de tehnică și de comunicare. Mult Succes!
Mai multe detalii poți găsi și pe www.sexgen.ro

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dacă mai ai nelămuriri îți stau la dispoziție pe privat. Îmi lași mesaj și discutăm. Numai bine!