| Kyuubiy a întrebat:

Eu si prietena mea vrem sa ne incepem viata sexuala. Eu am 19 ani, iar ea 15. Suntem impreuna de 1 an si 6 luni si ea considera ca ar fi pregatite pentru pasul acesta. Ce credeti ca ar trebui sa facem?

Răspuns Câştigător
| Pissicuta a răspuns:

Daca amandoi sunteti de acord si sunteti de atata timp si ea e pregatita phisic si sufleteste si la fel si tu eu zic s-o faceti pentru ca cred ca va iubiti si chiar tii la ea daca sunteti impreuna de atata timp desii ea e cam mica dar merge daca e pregatita

8 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu o face. Ea, la 15 ani e aproape un copil. Parintii ei te pot da in judecata pentru corupere de minori. In afara de asta, probabil ca inca nu constientizeaza riscurile la care se expune, facand sex de la o asemenea varsta (ex: se expune riscului de a face HPV, responsabil de cancer de col uterin). Pe langa asta, fiind atat de micuta, exista pericolul sa nu-si dea seama daca a ramas gravida si sa te trezesti tatic pe nepusa masa. Stii cred, ca metodele de protectie nu sunt 100%. Prezervativele se rup sau aluneca (si se intampla mai des decat crezi). Iar anticonceptionalele au efecte secundare neplacute (dau stari de nervozitate, depresie, sangerari intermenstruale etc) si nu pot fi luate decat pe o perioada limitata de timp. Daca le ia in adolescenta, mai tarziu, pe la 25-30 de ani, ce-o sa faca? Ca sa nu mai spun ca multe femei se imbolnavesc de la ele.
Prin urmare, sexul nu e o joaca. Nu te-a obligat nimeni sa te incurci cu o fetita. Daca vrei sa intretii relatii sexuale, mai bine cauti o fata de varsta ta, cu nitica experienta si ti-ai rezolvat problema.

| Cristiann25 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mai asteptati pentru ca e inca un copil.Eu sunt baiat dar chiar nu inteleg pe astia ca tine, mai mare care le distrug copilaria unor fetite.Pana la 18 ani mai are ceva timp sa se "joace cu papusile".Ea e mai mica si nu gandeste dar tu? Daca chiar vrei sex gaseste una de varsta ta si fa-o dar nu cu un copil. Daca o sa afle parintii ei poate o sa te dea in judecata sau mai stiu eu, orice e posibil asa ca nu-ti risca libertatea pentru 10 minute sau cat dureaza de placere!

| Kyuubiy explică (pentru Cristiann25):

Legea spune ca daca fata are 15 ani impliniti si este de acord, nu mi se poate intampla nimic + NU O SA DUREZE 10 MINUTE!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Kyuubiy):

Am dat asa un exemplu ca 10 minute nu trebuie sa te enervezi, usor.Esti tu sigur ca nu poti sa patesti nimic? Stiu un caz sigur si exact care baiatul a patit-o.In fine nu-ti povestesc nimic ca te vad sigur pe tine ca nu patesti nimic, treaba ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa astepte pana vei fi si tu pregatit, pentru ca e clar ca nu esti...

| Kyuubiy explică (pentru anonim_4396):

Nu neaparat ca nu sunt pregatit, dar mi-e frica sa nu pateasca cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi deloc grav daca e buna pasarica. Eu zic sa incepi prin ai face un oral.

| AdikiliM a răspuns:

Parerea mea e urmatoarea si sper cat de cat sa o asculti. E inca un copil. Te iubeste, de asta face asta. Se simte 'pregatita' pentru ca intr-un fel sau altul te vrea si ea, dar totusi e mica