| AngelTPU a întrebat:

Eu sînt o fire mai timidă nu prea pot să comunic deschis cu băieţii care-mi plac pentru că roşesc şi nu-mi ajung cuvintele.Acum îmi place de un băiat, e cu 2 ani mai mare, ne înţelegem bine(suntem doar prieteni)...acum i-am spus că-l iubesc iar el a spus că şi el mă place puţin, doar că crede că nu ne potrivim şi nu-i place că eu sînt timidă şi nu pre poate vorbi cu mine, şi că trebuie săi demonstrez că-l iubesc cu adevărat.Cum credeţi că ar trebui să-i demonstrez că-l iubesc, şi cum aş putea deveni mai puţin timidă? Celor mai bune răspunsuri FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Tzutzik a răspuns:

Salut,faptul ca esti timida e foarte rau fiindca de obicei pe cei timizi,rusinosi de multe ori ii calc in picioare,profita de acest minul al lor,ia-ti inima in dinti si fa-l sa se simta bine cu tine,plimbati-va,iesiti la o cafea,vorbeste deschis cu el (dar si cu cei lalti la fel),intraba-l ce hobby are,daca ii place fotbalul,basketul puteti sa mergeti la un meci,zimbeste mereu si fii cit mai vesela,sincera si naturala nu fi falsa! Sunt multe moduru de a te distra duceti-va la patinoar, la film, teatru ceea ce iti place tie dar si lui.
Bafta mare si fii mai indrazneata!

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Fii mai dezghetata:-D Nu e chiar asa de greu. Sunteti buni prieteni sa intelegbatting eyelashes atunci e chiar foarte simplu. inseamna ca tineti legatura:-D incearca si tu sa fii mai feminina ( insa in acelasi timp copilaroasa) vorbeste despre subiecte intresante, fa-l sa inteleaga ce persoana minunata esti...
si cine stiewhistling

| RAP19982PAC a răspuns:

Pai, sfatul meu este sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el deschid, numai fii timida, nu ajuta. Incearca sa vorbesti cu prietenii lui... Poate ei te vor ajuta sa afli mai multe despre el.

| crazywin a răspuns:

Poi in primul rand ar trebui sa nu mai fi timida, sa poti vorbi deschis cu el.si de demonstrat incearca sa vezi ce ocupati si ce fel de personalitate si caracter are ca sa iti dai seama cum poti sa ii dovedestitongue

| AngelTPU explică:

Da,sîntem buni prieteni,ţinem legătura pe net dar în realitate,pe la şcoală nu pre vorbim pentru că eu sînt timidă, şi din cauza asta nu putem fi împreună, şi dacă mă schimb puţin el a spus că poate iese ceva.