| ApaMineralaPlata a întrebat:

Hai sa va spun povestea mea, acum 2 luni am vazut un baiat pe colidor eu fiind in clasa a 9-a el in clasa a 12-a mereu imi zambea, dupa aia am inceput sa ne salutam happy pana intr-o zi cand intru pe facebook si observ ca am o cerere de prietenie de la el, accept asta s-a intamplat miercuri seara, joi vad ca cineva mi-a scris pe facebook buna, iar cand m-am uitat pe profilul lui am vazut ca e intr-o relatie sad m-am intristat tare atunci in seara aia am vorbit 6 ore incontinu pe facebook si prin mesaje, vineri eu nu m-am dus la scoala si el asa se comporta cu mine de parca iar parea rau ca eu nu m-am dus la scoala. Vineri mi-a scris dimineata "Sarutmana, buna dimineata" iar eu i-am raspuns si am inceput sa vorbim, am vorbit cam o ora prin sms dupa aceea cand a ajuns acasa de la scoala am vorbit la telefon m-a sunat si vineri seara am vorbit 3 ore la telefon. Mi-a zis ca sambata si duminica nu poate vorbii cu mine deoarece va fi cu iubita lui, si i-am zis ca bine atunci n-am sa-l deranjez si el mi-a zis ca bine happy in alea 3 ore asa imi vorbea de parca i-ar pare rau ca acum are iubita si nu poate fii cu mine, nu stiu ce as putea sa cred, m-a rugat sa ne vedem marti la scoala happy nu stiu, nu vreau sa le stric relatia dar nu stiu ce simt pentru el il plac happy. ce credeti ce as putea sa fac? Mentionez nu vreau sa renunt la el deoarece simt ca si el simte ceva pentru mine, ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| PsychologyCupid a răspuns:

Pe bune, nu vreau sa te superi pe mine, dar e clar ca vrea sa se joace cu tine si cu iubita lui in acelasi timp. Ai toate dovezile in fata.Citeste-ti intrebarea ca si cum nu ai pus-o tu si o sa vezi cat de evident e. Daca nu vrei sa te bagi in relatia lor, nu-l mai suna, nu-i mai da mesaje, doar saluta-l la scoala si vorbeste PUTIN cu el pe mess, doar cat sa-l intrebi daca e bine si ce mai face, si atat. Tie ti-ar place sa aflii ca una vorbeste cu iubitul tau? si mai si stie de tine? Eu nu cred ca ti-ar conveni deloc si ai rupe parul din cap respectivei. Gandeste-te ca nu iti doresc raul, iti spun adevarul. Mult noroc happy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea e nimic de facut. daca este barbat adevarat, nu va renunta la partenera lui pentru alta. daca este prostanac, va renunta la ea pentru tine, iar peste cateva luni va renunta la tine pentru alta.

| PsychologyCupid a răspuns (pentru Brigaela):

Deci tu dai niste raspunsuri de ma dor ochii cand le citesc. Deci un barbat adevarat trebuie sa stea cu o femeie care nu o iubeste, fiindca asa trebuie. Chiar daca o iubeste pe alta. Eu am stat cu o fata si am renuntat la ea pentru ca m-am indragostit de altcineva la prima vedere. Si nu am lasat-o nici dupa un an jumate si nici nu planuiesc sa o las prea curand, iar din punctul meu de vedere nu cred ca nu sunt un "barbat adevarat". Nu stiu ce fe; de experienta ai tu, dar sa stii ca exista mereu EXCEPTII si ar trebui sa accepti ceea ce iti spun, fiindca eu sunt dovada contrara a ceea ce ai zis tu mai sus. Si iti raspund tie personal fiindca dai raspunsuri gresite si influentezi rau, chestii care poate sunt bune. Ai grija ce raspunsuri dai, fii mai obiectiva, daca iti doresti cu adevarat sa ajuti.

| Bubulin4ik a răspuns:

E cam grea situatia,vezi doar sa ai grija ca el sa nu vorbeasca cu tine avind drept scop relatii sexuale! Si tu sa-ti pierzi mintile si sa te lasi dusa de val, daca intr-adevar simte ceva pentru tine, el o sa-ti arate!
Dar pina ce lasa-l singur sa te caute, adica sa iti dovedeascca ca vrea sa fie cu tine, asta in cazul in care el vrea sa fie cu tine!
Hai Bafta:* si fii cuminte!

| Dariusuu a răspuns:

Dacă chiar ar vrea să formați un cuplu drăguț, ar renunța la ea.
Probabil că te vede ca pe o amică bună.

| FadetoBlack a răspuns:

Clar se joacă cu tine.
Cum nu îţi dai seama?

| simonafrumoasa a răspuns:

Fa ce-ti zice inima! Adica ai grija si uitate adanc in ochii lui poate atunci vei intelege ce e intre voi.

| XxcorixX a răspuns:

Hai sa-ti zic eu cum sta treaba cu adevarat. Acum cateva luni m-am vazut si eu intr-o situatie similara. Da, acel baiat e tot a 12-a, eu fiind cu trei ani mai mica ca el. Oricat ai placea un baiat mai mare ca tine, care e major sau ma rog, e o diferenta de varsta considerabila intre voi, nu avea incredere in el. Din ce ai povestit mi se pare ca unicul lui scop este sa te fraiereasca. Lasa-l mai bine, chiar daca doare. Zambetele astea care ti le mai arunca sunt doar ceva care iti arata ca te considera demna de atentie, dar nimic mai mult. Am patit-o si eu, nu-i doresc nimanui sa treaca prin asa ceva. E doar o prosteala copilareasca.

| Tequuilla a răspuns:

Păi gândeşte-te puţin, dacă ai fi iubita lui, ţi-ar conveni ca o fată să facă ca tine? Nu, ai considera-o c*rva.Nu te băga în relaţiile altora, nu e normal.
Şi caută-ţi pe cineva de vârsta ta.Lasă-i pe ei să aibă o relaţie liniştită şi când se despart şi dacă îţi place încă de el. Săări!batting eyelashes. Bafta. happy
Pup kiss