| halo a întrebat:

Buna TPU help me, de cat ori este bine, sanatos sa faci sex? Dau fundita

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ritmul optim al fiecarui cuplu este acela care confera ambilor parteneri cea mai mare bucurie si satisfactie resimtita atat in timpul actului, dar mai ales dupa!
Acesta variaza in functie de varsta, gradul de atractie fizica, experienta si disponibilitate energetica psihica si fizica.
Extremele - prea rar sau prea des - pot duce la raceli in cuplu, certuri, disfunctii si chiar si la despartiri.
Ritmul optim "bun si sanatos" se stabileste dupa o anumita perioada de timp, in care cei 2, prin dialog sincer isi impartasesc senzatiile si sentimentele pe care le au impreuna.
Dar acest interval difera de la cuplu la cuplu, in functie de mai multi factori, ca educatie, emancipare, afectiune, placere si satisfactie, etc.
De aceea, fetele care se marita virgine risca o mare "nepotrivire de caracter", ele nestiind nimic faptic, si trebuind sa se "potriveasca" partenerului, sau sa se resemneze, acceptand reci actele sexuale, sau divortand si sperand la un viitor partener mai ok, sau cautandu-si un amant, mai ales daca exista si copil in familie.
Studentii pot face sex si de 2 ori pe zi, pe cand un cuplu matur poate ajunge si la de 2 ori pe saptamana, 2 ori pe luna, sau chiar si mai rar!

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

De cate ori simti nevoia. Fiecare om, corp are propria chimie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ti se scoala ca sa zic asa... poetic

| corbulalbrosu a răspuns:

De fiecare data cand ti se iveste ocazia, bineinteles chiar de mai multe ori pe zi. Cel putin acum in tinerete. big grin

| Emilian65 a răspuns:

De cate ori vor cei doi parteneri.