| Anatheodora a întrebat:

I am facut sex oral iubitului meu, apoi el mie, si m a masturbat apoi am facut putin anal. La scurt timp dupa ce a intrat si a dat drumul, iar cu grija a scos -o in timp ce eu tineam mana in partea intima ca sa nu ma murdaresc si sa nu ajunga nimic acolo. Dupa asta el m a sters apoi am fost la baie sa vad daca iese ceva si a iesit, asa ca m am tot sters pana nu a mai iesit nimic(din orificiul anal) apoi m am spalat bine in ambele parti.
El e 100% convins ca nu am patit nimic si ca nu am ramas gravida. Dar eu imi fac griji mereu din orice, de aceea vreau sa va intreb: am ramas sau e posibil sa raman insarcinata?
El mi a spus sa stau linisitita ca a fost totul cu grija iar eu m am spalat.
Ar fi bine sa iau pilula de a 2-a zi?
Imi e frica.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ori esti complet iresponsabila din moment ce chiar te-ai putut gandi sa folosesti pastila de a 2-a zi! ori nu ai nici cele mai elementare notiuni despre modul prin care ai fost procreata/adusa pe lume. Ma vad nevoit sa repet si in cazul tau ca o fata virgina sau o femeie nu poate sa ramana insarcinata nici in cazul in care ar dori acest lucru ori de cate ori intretine jocuri erotice "nevinovate" sau chiar contacte sexuale, chiar si daca acestea sunt neprotejate si barbatul ejaculeaza sperma in vagin si nu in ANUS. Deoarece va lipseste informatia sexuala cea mai elementara aproape toate va panicati in mod inutil, fiind convinse ca ar putea exista automat posibilitatea aparitiei unei sarcina uneori doar printr-o simpla atingere dintre penis si vagin sau de himen in cazul in care fata este virgina. De asemenea majoritatea considerati ca este suficient ca penisul sa penetreze vaginul indiferent de data/momentul ciclului menstrual si considerati ca este suficient ca penisul sa aiba pe el chiar si acel inofensiv lichid preejeculator pentru a lua nartere o sarcina. Cu totii uitati insa faptul ca o noua forma de viata poate lua nastere doar prin fecundarea unui OVUL VIABIL de catre un SPERMATOZOID, iar acest lucru se poate realiza DOAR/NUMAI intro foarte scurta perioada cuprinsa intre 1 si 4 zile din cele 28-30 ale unui ciclu menstrual mediu si anume in PERIOADA FERTILA. Posibilitatea de a ramane insarcinata se poate realiza DOAR intr-un singur caz si anume : 1. ) DOAR/numai DACA femeia este in PERIOADA FERTILA, si concomitent se produce si...2.) indiferent prin ce mod in acea perioada, SPERMA AJUNGE in VAGIN (nu in ANUS) indiferent de volum/cantitate. Spermatozoizii existenti in sperma respectiva, trebuie sa intalneasca in mod OBLIGATORIU un OVUL VIABIL pentru ca in urma fecundarii acesteia sa devina posibila/realizabila producerea unei SARCINI. In concluzie CHIAR SI DACA sperma ajunge in vagin in afara PERIOADEI FERTILE formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Iar tu vorbesti de folosirea pastilei de a 2-a zi. Oare chiar n-ai auzit ca pastila respectiva nu se poate compara cu mentosanele? si este de fapt o bomba hormonala care n-ar trebui folosita intro viata decat maxim de 2 ori?!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Campinule nu ai spus si daca la varsta partenerului, acesta are si sperma calitativ optima... Nu toti pustii care fac sex au si testicolele mature...

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mie frică mi e frică sa dorm singurică, si sa te joci cu plică

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin, nu ai cum sa fii gravida.

| aumih16 a răspuns:

Insarcinata nu ai ramas! fiindca sperma nu a atins vaginul! deci nu esti insarcinata! dar nu trebuie sa iti fie frica! in fond in locul tau alte fete ar vrea sa fie insarcinate!

| evelinna01 a răspuns:

Daca sperma nu a ajuns si la vagin nu ai de ce sa te ingrijorezi happy

| Anatheodora explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!