| wolfy_7097 a întrebat:

Iarasi m-am trezit intr-o dilema putin mai ciudata in dragoste si nu stiu cum totusi sa reactionez de aceia va cer un staf prietenesc tongue

Cunosc o tipa de aproximativ 2 ani asa, lucreaza la un cafe bar aici si in tot acest timp am iesit de cateva ori la o pizza, un suc, etc si de multe ori am incercat sa fac din toate aceste intalniri ceva putin mai mult dar nu prea mi-a iesit si de o jumatate de an cat am fost iarasi plecat la sezon nu am mai vorbit, acum cand am venit acasa si m-am ridicat mult in propriile forte nu imi refuza compania dar ma simt totusi ciudat sau folosit, ca mereu ii spun cand are si ea chef de intalnire sa imi dea un mesaj ceva si nu prea vrea, ba chiar si mai rau sambata urma sa ne intalnim doar noi si cand am iesit la oras ii dau mesaj si primesc, ca a iesit deja cu 2 prieteni (2 baieti) dar daca vreau sa merg si eu acolo unde erau ei este ok, eu totusi m-am dus dar nu am mai avut curajul sa intru peste ei pentru ca dupa totusi devenea ciudat 3 beieti si o fata, eu i-am zis a doua zi ca am vazut-o si nu am intrat nu am vrut. Mi-a zis OK si asa nu a stat prea mult... daunza seara a zis ca este de acord sa ne intalnim dar intai trebuie sa o ajut cu ceva cu masina... bine nu puteam sa refuz, adica puteam dar nu am vrut, si mereu la intalniri imi gaseste mereu niste locatii si niste localuri din astea in care se intalneste cu o colega ceva si vorbesc doar ele nici nu apuc sau sa incerc sa evit cumva sa fim doar noi si sa imi expun eu propriile discutii, ba chiar de multe ori la inceput (nu aveam nici masina nici permis eram un fel de lache) si am cumpart o data o floare si o ciocolata, asteptand-o sa iasa de la servici undeva pe la ora 23:30 (iarna) a iesit am facut cativa pasi, si a trecut cineva cunoscut cu masina si a luat-o (si a plecat) straight face asta a fost najpa dupa imi spunea ca nu prea are chef de relatii, are 1/2 baieti care ii vorbeste destul de ciudat cum ii freaca ea ca e diva desi baietii mi-au zis ca e geloasa pentru ca au "prins-o" si de aia se comporta asa.
Cateva chestii ce le-am observat eu:
- Primeste mereu telefoane ciudate
- Se increde prea tare in ea
- Profita de tot ce este in jur
- Vorbeste mereu ex/cea mai buna prietena a ei de rau acum
- Vorbeste de unii baieti ciudat mai in special unu care mereu e pe acolo

* Cumva presimt ca raspunsu-l mi l-am dat si singur ca ar trebui sa imi vad de viata dar nu stiu sigur daca nu s-ar merita sa mai incerc si altceva, mie unu imi place de ea dar ma tem ca incep sa ma intind prea mult si fara rost, ba chiar iesind cu ea o trebuit sa renunt la altele care urlau dupa mine prin oras.

Vreau sa spun ca:
- Nu am sarutat-o (mereu evita)
- Nu am avut tupeu sa ii spun in fata totul pe verde nici nu stiu daca ar fi corect asa.
- Imi face promisiuni ca gen (dupa ce am ajutat-o daunza seara a ramas ceva pentru a doua zi care m-a rugat ea pe mine daca as putea sa fac eu sa retunez ceva (bine dura 2/3 minute nu e problema) si am intrebat ce castig eu de acolo si mi-a zis o cafea cumva i-am zis un sarut a zis ca inca nu e de acord, si cel mai ciudat este ca de atunci sunt exact 2 zile si nu am primit nici cafea nici sarutul ala pe care ma asteptam sa nu il primesc nici un mesaj nimic...

Sa imi vad de viata? stiu ca e najpa raspunsul aproape ca mi l-am dat singur dar o parere nu ar strica ce sunt cateva cuvinte aici tongue poate insemna mult

Mutumesc tongue

Răspuns Câştigător
| CezarinaLunaria a răspuns:

Cel mai bine pentru tine și pentru sufletul tău este să termini ''tentativa'' asta de relație în care tu te încrezi așa mult. I-ai făcut un portret de fată frustrată care nu se mulțumește niciodtă cu lucruri și gesturi mărunte, și care va avea mereu un cuvânt de spus la secțiunea: Se putea mai bine.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i verde-n fata, dar sa stii ca sarutul nu trebuie sa astepti sa-l primesti!

| sofisis a răspuns:

Vrei parerea mea sincera?
Grow a pair si ia fata si sarut-o. Si nu mai sta dupa curul ei, numai cum vrea ea, cand vrea ea etc. Ce inseamna asta?
Adica tu stai la fundul ei sau cum?
Nu e nimic mai penibil decat un barbat care sta ca un catelus dupa tine.
Oricum mare relatie probabil ca nu va iesi cu domnisoara, dar macar stii ca nu ai stat ca un stupid fara sa realizezi nimic.

| wolfy_7097 explică (pentru sofisis):

Am uitat sa mentionez clar cand am zis ca nu am sarutat-o la faptul ca am incercat de multiple ori chiar si pe neveu am luat-o pana sa ii zic din vorbe.
Mersi oricum de reply!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cum ai zis și tu, ți-ai răspuns singur la întrebare. nu-ți mai pierde timpul.

| Lilulilu123 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur! happy Nu mai umbla dupa fundul ei.

| Pain4Souls a răspuns:

O ascunzi in un tomberon si masturbezi pe ea

| wolfy_7097 explică:

Mersi oricum de raspunsuri, am decis totusi sa imi vad de propria-mi viata, indiferent ca ma atragea sau nu dar nu merita, mai bine ies din treaba asta acum cat e chiar prea devreme, as fi vrut totusi sa ii dau un mesaj eu sa o intreb clar de ce este asa, dar o persoana nu o poti schimba, si poate ii voi spune cand imi va da ea mesaj mai clar adica oricum nu se va intampla niciodata. ma resemnez tongue

Multumesc! tongue