| Mirela225200 a întrebat:

Buna TPU, ieri am făcut sex protejat dar s-a rupt prezervativul in mine. Prezervativul nu era prea mare, probabil l-am pus invers și de aceea s-a rupt. Partenerul meu nu și-a dat drumul dar era destul de mult precum care a ajuns in mine. M-am clătit repede iar după iubitul meu s-a dus sa ia EllaOne pe care am luat-o pe stomacul gol in primele 30 de min după act. Nu eram in perioada fertila, ciclu meu ar trebui sa vina săptămâna viitoare dar acum ca am luat acea pastila probabil ca o sa îmi întârzie. Momentan nu am nici un efect advers al pastilei, ma simt normal doar ieri după 30 de min după ce am luat pastila am avut o scurgere mare alba branzoasa pe chiloți dar doar atunci. Credeți ca pot rămâne însărcinată? EllaONE este eficienta? Dacă data viitoare peste o luna as face sex neprotejat fără ejaculare in mine și as lua ellaone rămân gravida?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Efcetele adverse ale pastilei luate, apar dupa 2-3 saptamani si tin pana la 12 luni (1an) cu cicluri aleatoare, sangerari fara sens, ovulatie modificata samd/
Cum o alta pastila de a doua zi nu mai poti lua in viata asta, va trebuii sa invatati sa folositi prezervativul, fiindca pastila declanseaza cancere mamare sau ovariene, fiind o bomba homronala care spulbera un ovul fecundat si-ti modifica sistemul hormonal pe 1 an de zile.

Prezervativul era foarte mare, de aceea s-a rupt, neavand importanta ca l-ati pus pe dos, findca numai cele largi/mari se pot rasuci pe penis in timpul sexului, intinzandu-se la maxim si pocnii. Un prezervtaiv care sta foarte strans pe penis, este imposibil sa se miste ori sa se rasuceasca si-i imposibil sa se rupa.

| sierra1 a răspuns:

"eri am făcut sex protejat dar s-a rupt prezervativul...Credeți ca pot rămâne însărcinată?"

oooooo, da, n-ai fi tu prima!

| Mirela225200 explică (pentru sierra1):

Macar ai citit tot?

| sierra1 a răspuns (pentru Mirela225200):

Cu plăcere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ai gemat cand v-ati iubit?