| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata care nu cred ca ma cunoaste, poate din lista de prieteni, dar vreau sa stiu daca ar trebui sa o invit in oras sau asa. Nu sunt deloc urat, dar poate nu ma place. Vreau sfaturi. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DenisaE a răspuns:

Nu fi atat de direct, nu ii da direct mesaj sa ii spui "hei vrei sa iesi cu mine?". O sa pari ceva obsedat sau o sa creada ca cine stie ce altceva vrei sa faci. Bag-o in seama, vorbiti, deschideti subiecte, pana se simte mai in largul ei dar nu pune intrebari de genul "care este culoarea ta preferata" pentru ca probabil o sa pari plictisitor. Dupa ce vorbiti un timp, intreab-o daca vrea sa mai tineti legatura si dupa sa o intrebi daca vrea sa iesiti undeva. Trebuie sa ai putina rabdare. Acum depinde de genul fetei. Poate e genul de fata care prefera baietii directi.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Strange relatia cu ea pe net si daca ii place conversatia cu tine poti sa o si inviti. Daca o faci prea direct te refuza.