| tocxsickid989toxic a întrebat:

Imi place de un baiat dar nu stiu cum sa ii spun asta. Toti prietenii nostri spun ca ne potrivim si ca ar trebui sa dim impreuna, incercand sa ne combine. Dar de fiecare data cand ei spun ceva gen "hai ma indragostitilor..." el spune mereu sa taac pentru ca daca eram impreuna se stia.
Vreau sa va intreb cum as putea sa aflu daca ma place. Nu vreau sa ii spun si sa ma refuze pentru ca dupa va afla toata lumea si nu imi convine.
Astept raspunsuri!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum adică îți spune să taci?
Prietenii de ce fac pe Cupidon când el este stană de piatră?
Poartă un dialog deschis cu el, dar nu obligatoriu să-i spui că îl placi, fă pe curioasa, nu pe disperata.
Succes!
Pa, pa.

| tocxsickid989toxic explică (pentru Legiuitoarea):

Nu imi spune sa tac. el le spune celorlalti sa taca (,) cand ei spun "hai ma indragostitilor" doar ca facusem eu o greseala de scriere

| Awesom a răspuns:

Prietenii vostri va tachineaza pentru ca vad ca poate fi ceva frumos intre voi, dar baiatul e indecis si pe deasupra timiditatea cand te vede atinge cote alarmante si la tachinarile celorlalti din jurul vostru, parca as vrea a sa fuga sa se ascunda de tachinari.Un sfat:indeparteaza-te de el, dar in acelasi timp vorbeste cu prietenul lui cel mai bun sa vezi daca el simte ceva pentru tine. Daca nu simte atunci reorienteaza-te.

| loverboy2101 a răspuns:

Aici poti alege doua variante:Fie ii spui direct ce ai pe suflet, fie ii transmiti indirect sentimentele tale prin:statul in prejma lui mai mult, sa te bagi in vorba cu el si chestii d-astea.Acm vezi ce personalitate are tipul daca ii plac oamii direci sau indirecti