| alinuta1998 a întrebat:

Imi place de un baiat foarte mult dar nu stiu daca el ma place sau isi bate joc de mine.El cind a aflat ca il plac a inceput sa ma imbratiseze sa ma sarute pe obraz, diferite... dar nu eram impreuna.Intr-o zi mi-a spus ca lui ii place de o fata din clasa a 8ª (eu sunt in aceiasi clasa cu el in a 7ª) si ca acelei fete ii place de el si ei vor fi impreuna dupa aia am aflat ca m-a mintit el nu avea nici o prietena,acum incearca sa ma faca geloasa dinduse la colegele mele de clasa, eu i-am spus ca e un porc care nu stie cum sa se comporte cu o fata.Eu incerc sa il uit dar nu pot, mereu stau si ma gindesc la el nu mai vorbesc cu el de o saptamana, inima imi e rupta in bucati si nu stiu ce sa fac...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cre ca a vrut sa te faca geloasa si mai cred ca te place

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa iti vezi de scoala tarolling on the floorin a 7-a si ai inima bucati...m-ai dat pe spate!

| alinuta1998 explică (pentru SergiuBoss11):

Eu cred ca nu e nimic de ris

| BugsBunny034 a răspuns:

La varsta de 13-14 ani nu prea aveti de unde sa stiti cum e cu dragostea. Copii se pot desparti si impaca si de 2-3 ori pe saptamana. Probabil baiatul a vrut sa iti atraga atentia si sa te faca geloasa dar acest lucru ar putea fii fatal pentru o relatie... Incearca sa vorbesti cu alti prieteni apropiati sau cu alti baieti si ai putea incerca sa il faci si tu geloswinking