| lilianutzza a întrebat:

V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta... Am un tip in clasa care este foarte simpatic, dar are momente in care ia toate fetele (din clasa) in brate. Din septembrie vine la mine, ma imbratiseaza, vrea sa stea cu mine in banca, imi trimite mesaje in timpul orei, imi ia apararea in fata unei cretine care ma insulta in fiecare pauza, iar toti din clasa cred ca suntem impreuna. De curand am fost cu el la un concert unde s-a purtat excelent. La finalul acestuia m-a luat in brate si m-a intrebat daca poate sa ma sarute, iar eu l-am refuzat. Luni mi-a luat telefonul de pe banca si mi-a spus ca daca nu il sarut nu mi-l da inapoi, pana la urma am acceptat iar pe mess mi-a spus ca ii este dor de mine, dar azi am aflat ca el este cu o fata din cartierul lui... Acum nu stiu daca el ma place sau doar isi bate joc de mine.Va rog ajutati-ma puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Depinde,poate chiar te iubeste sau doar profita de tine.

| aleceandra a răspuns:

E cam complicat ce i drept.n ar fi rau sa ii zici ca ai aflat de cealalta pr si sa vezi ce spune at si cum se poarta dupa.

| miha19 a răspuns:

Chestii adolescentile:X aww; x nu stiu ce sa zic.stiu ca toti o sa-ti zicem" intreaba-l direct" si tu o sa te gandesti ca tie greu.Parerea mea e ca ori spune-i direct,intreaba-l dc face toate aceste lucruri,daca nu ia-l mai pe departe,tu fiind singura poti sai accepti chestiile astea,apropiate si tu de el, acceptai imbratisarile etc, si vezi cum reactioneaza.si dupa intreaba-l "si cu asta cea fost? pentru ce?" dc faci mereu asta.etc.bafta!:X

| MirunaCriss a răspuns:

E greu de raspuns... poate ca toate lucrurile astea le-a facut inainte sa fie cu aia.sau poate a vrut sa vada cum reactionezi, si eu am patit cu unu din clasa mea care tot se dadea la mine dar de fapt am aflat ca vrea doar sa ma enerveze, eu zic sa nu cazi asa usor in plasa unui baiat