| maddy_7749 a întrebat:

imi place de un tip din cartier, dar nu sunt sigura ca sentimentele sunt impartasite.adica,el se poarta frumos cu mine, dar nu stiu ce sa cred.intr-o seara i-am spus ce simt pentru el, iar el mi-a zis ca are o prietena si daca se desparte de ea, am sanse.

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Da.deci eu iti zic ca el vrea sa te foloseasca.adica ti a zis ceva in genul"cand ma plictisesc de actuala prietena te iau si pe tine la rand. apoi cand ma voi plictisi si de tine voi gasi alta fata"si tot asa.off...nu fi naiva si incearca sa l uiti chiar daca este greu pentru ca s ar putea sa suferi mai mult daca se va folosi de tine.ai grija ce faci si multa bafta. sper sa te fi ajutat macar putin:*

2 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Buna Maddy
E foarte nasol sa ai o dragoste neimpartasita, dar din pacate nu poti shimba felul in care te priveste o persoana.
Eu iti recomand sa nu mai incerci sa fii cu el, findca daca ti-a zis ca va fi cu tine numai daca se desparte de prietena actuala, asta inseama ca el te considera ca si o rezerva.
Cautati mai bine pe altcineva care sa tina cu adevarat la tine si sa te puna pe locul 1.

| D1NuT22A a răspuns:

Deci dupa parerea mea ti-a spus in fata ca tu pentru el esti p locul doi...adica mai p inteles un fel de rezerva daca e sa se desparta depr lui. E un dobitoc!