| wolfdark18 a întrebat:

Hey, am o mica mare problema rolling on the floor. Ieri vorbeam cu o prietena despre baiatul pe care il plac, iar sora ei m-a auzit ca ma plangeam ca el nu mai vine in parc si nu stiu unde sta sa ma duc sa il chem (in gluma). Sora ei, la ce desteapta este, seara cand s-a dus in parc si erau toti copii din cartier i'a spus lui asta si el a ras si a facut o fata ciudata( chestia asta am aflat'o de la prietena mea). Ma simt penibil, si nici nu am sanse la el, ce sa fac sa uite lumea de asta? Cand trec pe strada, persoanele din jurul meu sunt ceva gen,, Heey iti place de X" -.-. Deja nu mai pot. Ma simt prost.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea sa le raspunzi afirmativ dar in gluma gen : daaa, e viata mea, maine facem nunta. In asa fel vor vedea ca nu te derajeaza aceste glume si te vor lasa in pace.

| madalinamadu a răspuns:

Nu băga în seamă răutăţile celorlalţi. În fond, nu ai făcut nimic rău. Zâmbeşte-le şi mergi mai departe, astfel le arăţi că nu îţi pasă ce cred ei şi vor înceta.